Batalii między Scarlett Johansson i Disneyem ciąg dalszy. Aktorka stwierdziła, że firma jest "mizoginiczna"

23.08.2021 13:17
Batalii między Scarlett Johansson i Disneyem ciąg dalszy. Aktorka stwierdziła, że firma jest "mizoginiczna" Fot. Marvel Studios / Paramount Pictures/Collection Christophel/East News

To definitywny koniec współpracy Scarlett Johansson z Marvelem/Disneyem. Aktorka wciąż walczy z firmą w sądzie, wyzywając ich od mizoginów.

Czarna Wdowa - Scarlett Johansson wciąż walczy z Disneyem

Disney kilka tygodni temu zdradził, że ScarJo dostała 20 milionów dolarów za występ w "Czarnej Wdowie" - to sama stawka za występ w filmie, bez żadnych dodatków wynikających z bonusów po premierze. Johansson nadal twierdzi jednak, że w jej umowie został ustawiony zapis, który "gwarantował, że wydawnictwo będzie dostępne tylko i wyłącznie w kinach".

Polecamy

W sprawę zaangażował się nawet szef Disneya, Bob Chapek, który 12 sierpnia publicznie skrytykował Johansson za to, że nie zrozumiała własnej umowy. Disney kilka dni później stwierdził to samo w swoim oficjalnym wniosku:

Chociaż Marvel i Disney podzielają frustrację Johansson związaną z obecnymi warunkami pandemicznymi, to jej zarzuty o to, że Marvel złamał warunki umowy, a Disney na to pozwolił, są zwyczajnie bezpodstawne. Żaden punkt umowy nie twierdzi, że "szeroka premiera kinowa" musi być też "wyłącznie w kinach".

Dalej czytamy:

Z kontraktu nie wynika, że film musi być nawet opublikowany - a co dopiero tylko w kinach. Co więcej, jakakolwiek dystrybucja w kinach będzie satysfakcjonująca, jeśli produkcja pojawi się na "co najmniej 1500 ekranach". I chociaż film zadebiutował w trakcie kryzysu zdrowotnego, to Marvel dotrzymał swoich obietnic.

Polecamy

Cała sprawa z dnia na dzień staje się coraz brzydsza - Scarlett Johansson i jej prawnicy szybko odpowiedzieli na słowa Disneya:

Po tym, gdy Disney odpowiedział na nasz pozew mizoginicznym atakiem przeciwko Scarett Johansson, teraz firma próbuje zamieść sprawę pod dywan i przenieść się za kulisy. Dlaczego Disney tak bardzo boi się dyskutowania na temat tej sprawy publicznie?

Trudno jest przewidywać, która strona ma tak naprawdę rację. Szkoda, że ponad 10-letnia współpraca między aktorką a studiem kończy się pozwem. Pewne jest natomiast to, że Scarlett Johansson raczej nigdy nie pojawi się już w roli Czarnej Wdowy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.