„Batman Beyond” stanie się z filmem?

Kamil Dachnij
31.07.2017 12:57
„Batman Beyond” stanie się z filmem? Fot. kadr z filmu

W związku z wątpliwościami związanymi z przyszłością Bena Afflecka jako Batmana, w sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat przyszłych projektów DC. 

Dziwne czasy spotkały najsłynniejszego superbohatera DC Comics. Odkąd do jego roli zaangażowano Bena Afflecka, to co chwilę słyszymy o jakichś problemach. Nie dość, że aktor miał pecha zadebiutować w słabym filmie („Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”), to później musiał zrezygnować z bycia reżyserem solowego filmu o Batmanie. Na jego miejsce zjawił się Matt Reeves, który przy okazji skasował jego scenariusz. Trudno powiedzieć, czy właśnie to uruchomiło falę pogłosek o rezygnacji aktora z roli Mrocznego Rycerza, ale niewątpliwie zmusiło go to do zapewniania, że wszystko jest w porządku. Według nieoficjalnych źródeł, Affleck ponoć podpisał kontrakt na trzy filmy, których ostateczną rolą będzie rozpoczęcie nowej fazy kinowego uniwersum DC. Mianowicie, ostatni film z trylogii ma wprowadzić nas do aktorskiej wersji serialu animowanego „Batman Beyond”.

Znana u nas pod tytułem „Batman przyszłości” animacja, która doczekała się trzech sezonów,  opowiadała o nastolatku Terrym McGinnisie, który pod bacznym okiem starego Bruce’a Wayne’a stał się nowym Batmanem. W tej inkarnacji superbohater prezentował się o wiele bardziej futurystycznie od oryginalnego Mrocznego Rycerza. Rzecz jasna dość szybko zdementowano tę plotkę, ale trzeba przyznać, że coś jest na rzeczy. Ben Affleck swoje lata już ma (44) i może w przyszłości pozostawić DC bez Batmana, stąd zamiast reboota najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie wątku z młodszym zastępcą.

Przypomnijmy, że najbliższą okazją zobaczenia, jak po raz drugi poradził sobie Affleck jako Bruce Wayne będzie „Liga sprawiedliwości”, której premiera odbędzie się 17 listopada 2017 roku.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.