Batman i Superman na kwasie

Robert Skowronski
13.01.2016 14:43
Batman i Superman na kwasie Fot. kadr z wideo

Co poniektórzy zwiastują, że „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” będzie jednym wielkim żartem. Chyba jednak nie mają na myśli tego samego co twórcy tego prawdziwie zaskakującego trailera.

Superbohaterowie biegający po mieście w trykocie, a niekiedy też maską na twarzy? To nie brzmi poważnie. Zwłaszcza jak się do tego dorzuci fakt, że przybierają takie imiona jak Człowiek Nietoperz, Super Człowiek, Żelazny Człowiek i inne mniej lub bardziej absurdalne. A ich najwięksi wrogowie? Tu zaczyna się jeszcze większy cyrk i festiwal rodem z odpustu. W tym gabinecie osobliwości mamy a to psychopatycznego błazna, a to wielką jaszczurkę czy innych łysych gości pod krawatem.

Pomimo tych wszystkich absurdów zawartych w mitach o herosach z kart komiksów, reżyserzy adaptacji zeszytów Marvela czy DC Comics starają się uczynić z tych opowieści poważne dzieła dla dojrzałych odbiorców. Często im się to udaje, rzadziej ponoszą klęskę. Trzeba się jednak zgodzić z tym, że superbohaterowie mogą niektórym wydawać się komiczni.

Takie odczucia musieli zapewne mieć twórcy poniższej wariacji na temat trailera filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W ich interpretacji wspomniany komizm został posunięty do ekstremum. Materiał wygląda jak surrealistyczne dzieło lub wytwór wyobraźni chorego umysłu, który doświadcza narkotycznych wizji.

Postmodernizm? Awangarda? Dadaizm?

Obraz w reżyserii Zacka Snydera trafi na rodzime ekrany 1 kwietnia 2016 roku (i będzie zapewne wyglądać inaczej niż na powyższym wideo). Krótką zajawkę „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” udostępniła wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Fabuła skupi się na chęci poskromienia Supermana przez Batmana. W tym czasie świat rozważa jakiego typu superbohatera potrzebuje. Gdy herosi toczą własną wojnę, pojawia się nowe zagrożenie dla rodzaju ludzkiego.

W obsadzie znaleźli się m.in. Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons. Ben Affleck wcielający się w Człowieka Nietoperza wyznał, że nie wyklucza możliwości wyreżyserowania dzieła o Batmanie.

Jak Wam się podoba przedziwny zwiastun filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.