Batman kontra Punisher - zobacz fanowski zwiastun

Sergiusz Kurczuk
31.07.2017 11:51
Batman kontra Punisher - zobacz fanowski zwiastun Fot. kadr z filmu

Batman - legenda DC Comics i Punisher - jeden z ulubionych bohaterów Marvela. Łączy ich bardzo wiele, dzieli kodeks moralny. Co się stanie, gdy zmierzą się w walce?

Co by było, gdyby Punisher i Batman starli się w pojedynku? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć youtube'owy twórca fanowskich trailerów znany jako Stryder HD. Batman jest legendą wydawnictwa DC Comics, który od ponad 70. lat na łamach komiksów i prawie 30. na srebrnym ekranie wymierza sprawiedliwość. Nie błyszczy jak Superman, bo woli działać pod osłoną nocy. Podobnie jest z Punihserem, który różni się od superbohaterów Marvela biegających w kolorowych rajtuzach i ratujących świat. Obie postaci wiele łączy - modus operandi, brutalność, nawet barwy kostiumów.

Rodziców Bruce'a Wayne'a zabił przestępca w ciemnej uliczce. Ten moment spowodował, że dziedzic ogromnej fortuny od lat walczy z oprychami w kostiumie nietoperza. Z kolei Frank Castle był świadkiem śmierci swojej żony i dwójki dzieci z rąk gangsterów, wyrównujących porachunki. Od tamtej pory szuka szumowin, które zagrażają zwykłym ludziom. Jest jeszcze jedna wspólna cecha obu bohaterów. Zarówno Batman, jak i Punisher nie mają nadludzkich zdolności. Polegają jedynie na własnym doświadczeniu i umiejętnościach, co nie przeszkadza im walczyć u boku o wiele potężniejszych istot.

Jest jednak spora różnica pomiędzy dwoma komiksowymi postaciami. Batman wierzy, że prawu trzeba dopomóc. Brzydzi się zabijaniem przestępców i od lat współpracuje z policją w Gotham City. Punisher ma zupełnie inny kodeks moralny. Według niego każdy przestępca to wrzód na tyłku społeczeństwa, który należy wyciąć. Nie bez powodu szukają go nie tylko pałający żądzą zemsty mafiozi, ale również funkcjonariusze prawa i niektórzy superbohaterowie. W filmach i serialach poświęconych tym postaciom jest w zasadzie tak samo, więc zestawienie ich ze sobą w walce, wydaje się bardzo zasadnym pomysłem.

W swoim trailerze Stryder HD wykorzystał aktualne filmowe wcielenia Batmana i Punishera. Youtuber użył fragmentów 2. sezonu serialu „Daredevil”, gdzie w mściciela z czaszką na piersi wcielił się Jon Bernthal oraz filmu „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i zwiastuna do „Ligi Sprawiedliwości”, z Benem Affleckiem w roli Batmana. Według wielu widzów zarówno Bernthal, jak i Affleck są najlepszymi filmowymi odpowiednikami komiksowych pierwowzorów. Sam zwiastun to całkiem zgrabna mieszanka statycznych scen i momentów z bijatykami. Oglądając trailer, na chwilę można zapomnieć, że to tylko amatorski film, a nie prawdziwy trailer nadchodzącej produkcji.

Co ciekawe na łamach komiksu doszło do konfrontacji tych dwóch bohaterów. Chociaż pochodzą z dwóch całkowicie odrębnych światów, było to możliwe, dzięki tak zwanemu crossoverowi. Walka odbyła się w one-shocie „Batman vs Punisher: Deadly Knights” z 1994 roku. Na razie tego typu zabawy z bohaterami są niemożliwe, głównie z powodu aspektów prawnych. Ale kto wie, może kiedyś będziemy mogli zobaczyć pojedynek Batmana i Punishera na kinowym ekranie. To nie pierwsza tego typu przeróbka. Batman już walczył na przykład z... pijanym Supermanem!

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.