Ben Affleck, Matt Damon i Adam Driver stworzyli feministyczny film? Tak twierdzą gwiazdorzy "The Last Duel"

13.09.2021 10:28
Ben Affleck, Matt Damon i Adam Driver stworzyli feministyczny film? Tak twierdzą gwiazdorzy "The Last Duel" Fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Ben Affleck i Matt Damon niedawno znów połączyli siły i stworzyli skrypt, zagrali główne role oraz wyprodukowali film "The Last Duel" z pomocą m.in. Ridleya Scotta, który wyreżyserował produkcje. Ten ma się wyróżniać na tle ich filmografii.

Affleck i Damon stworzyli feministyczny film?

Niedawno na festiwalu filmowym w Wenecji zadebiutował film "The Last Duel" w reżyserii Ridleya Scotta, który wyprodukowali i napisali Matt Damon i Ben Affleck. Panowie wcielili się również w jedne z głównych ról, a na ekranie towarzyszyli im m.in. Jodie Comer oraz Adam Driver. Krótko mówiąc, przy filmie pracowały praktycznie same gwiazdy.

Polecamy

Sam "The Last Duel" jest adaptacją książki o tym samym tytule, która opowiadała o ostatnim odnotowanym pojedynku rycerskim w średniowiecznej Europie. Akcja rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji, kiedy to niejaki Jacqes Le Gris (Driver) gwałci Marguerite de Carrouges (Comer), żonę Jeana de Carrouges (Damon). Ten wyzywa go wówczas na pojedynek.

Poniżej zobaczycie zwiastun produkcji:

Na chwilę przed festiwalowym debiutem "The Last Duel", odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział twórcy produkcji. Wśród nich znaleźli się m.in. Matt Damon i Ben Affleck, którzy jasno stwierdzili, że zależało im na tym, by ich film miał mocny feministyczny wydźwięk. Jak stwierdził Affleck (za The Guardian):

Tak, uważam, że jestem feministą. Ten film był dla mnie intrygujący przez postać Marguerite - jej niezwykłą siłę i odwagę. To było oczywiste, gdy czytałem książkę. Poza tym to prawdziwa historia, której ludzie nie znają. To jeden z pierwszych opisanych momentów w historii, gdy kobieta postanawia głośno powiedzieć, kto ją skrzywdził. Gdy domaga się sprawiedliwości. Uznaliśmy, że to bardzo czasowa opowieść, która może wywołać w widzach wiele zrozumienia i empatii. 

Polecamy

W podobnym tonie wypowiedział się Matt Damon:

W opowieściach skupiających się na mężczyznach, kobiety pojawiają się, gdy oni ich potrzebują. Inaczej są ignorowane. Są własnością, a nie ludźmi. W tamtych czasach opisywanie historii mężczyzn było już dobrze rozbudowane - inaczej było z historią kobiet. Dlatego musieliśmy sporo dodać od siebie.

Film "The Last Duel" zadebiutuje w kinach już 15 października 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.