Ben Affleck nie jest pewien, czy ponownie wystąpi w roli Batmana

Sergiusz Kurczuk
08.11.2017 12:12
Ben Affleck nie jest pewien, czy ponownie wystąpi w roli Batmana Fot. kadr z filmu Legion Samobójców

Przyszłość Bena Afllecka jako Batmana znowu jest zagrożona. Okazuje się, że po udziale w solowym filmie o Mrocznym Rycerzu, w roli superbohatera być może zobaczymy kolejnego aktora. 

Kiedy Ben Affleck został nowym filmowym Batmanem, fani komiksów mieli mieszane uczucia. Po raz pierwszy kolejną interpretację słynnego superbohatera mogliśmy zobaczyć w filmie „Batman v Superman: Świat sprawiedliwości”. Chociaż produkcja Zacka Snydera nie została odebrana, tak jak się spodziewano, wielu widzów było zachwyconych nowym Batmanem i Wonder Woman. Poza tym aktor, który od lat podkłada głos za animowanego Mrocznego Rycerza, ocenił bardzo pozytywnie rolę Afflecka.

Nowego Batmana mogliśmy zobaczyć (co prawda w małym epizodzie) również w filmie „Legion Samobójców”. Niebawem na ekrany kin wchodzi wyczekiwana „Liga Sprawiedliwości”, w której Mroczny Rycerz pełni ważną rolę i należy do trzonu grupy superbohaterów. Afflecka jako Batmana w pełnej krasie, zobaczymy jednak prawdopodobnie dopiero w roku 2018 w filmie o solowych przygodach zamaskowanego obrońcy Gotham. „The Batman” Matta Reevesa będzie 5. produkcją, w której aktor wystąpi w tej roli.

Wokół Afflecka i roli Batmana pojawiło się swego czasu sporo kontrowersji. Początkowo to aktor miał reżyserować solowy film. Kiedy oddał krzesło reżysera Reevesowi, słychać było plotki, że Affleck zrezygnował również z głównej roli. Jednak podczas San Diego Comic Con 2017, gwiazdor w dosadny sposób dał do zrozumienia, że nie zamierza porzucać czarnej peleryny ze spiczastymi uszami. Jednak nowe wątpliwości co do przyszłości Afflecka w roli Batmana, pojawiły się za sprawą wywiadu przeprowadzonego przez Extra. Aktor w dość zbywający sposób odpowiedział na pytanie o jego losy w DECU.

Mark Wright: Ile razy grałeś Batmana? 3? 

Ben Affleck: Cóż, jeśli liczyć „Legion Samobójców”, to tak. 

Mark Wright: A ile razy zobaczymy cię jeszcze w tej roli? Co najmniej 5?

Ben Affleck: Nie wiem. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Czy te słowa i sposób ich wypowiedzenia wskazują na to, że Affleck czuje się zagrożony? O filmie Reevesa wiadomo do tej pory naprawdę niewiele. Postać Batmana przypomina trochę Jamesa Bonda. Filmowcy nie przywiązują się do jednego aktora, który wciela się w bohatera. Na przestrzeni ostatnich 3 dekad w Mrocznego Rycerza wcieliło się już wielu aktorów. Czy niebawem zobaczymy kolejną, zupełnie nową kreację? Póki co, pozostaje nam czekać i pójść do kina na „Ligę Sprawiedliwości”, która zadebiutuje już 17 listopada 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.