Ben Affleck skomentował wybór Roberta Pattinsona na nowego Batmana. Co sądzi o młodym aktorze?

24.02.2020 14:44
Ben Affleck|undefined Fot. Rex Features/East News

Twórcy filmu "The Batman" pokazali, jak Roberta Pattinson wygląda w stroju Batmana. Rolę kolegi po fachu postanowił skomentować Ben Affleck, który do niedawna wcielał się w Mrocznego Rycerza.

Kiedy Ben Affleck ogłosił, że nie zobaczymy go już w stroju Batmana, fani DC zaczęli zastanawiać się, kto zagra w nadchodzącym solowym filmie o Mrocznym Rycerzu. W końcu Matt Reeves wybrał swojego kandydata. Okazał się nim Robert Pattinson. Aktor, znany głównie z sagi "Zmierzch" przez wielu został skreślony na starcie. Nie ma jednak co chwalić dnia przed zachodem słońca. Jak Affleck ocenia młodszego aktora, który go zastąpił?

"The Batman" - Ben Affleck skomentował wybór Roberta Pattinsona.

Affleck początkowo miał nie tylko grać w solowych przygodach Batmana, ale również reżyserować film. Finalnie zrezygnował z roli ze względu na problemy osobiste. Jednym z poważniejszych były problemy z alkoholem, o których szczerze opowiedział w niedawnym wywiadzie z New York Times.

Przeczytaj także

Batman nadal jest jednak na świeczniku, ponieważ ruszyły zdjęcia do filmu, w którym dotychczasowego odtwórcę obrońcy Gotham City zastąpi Pattinson. W sieci pojawiły się pierwsze materiały, ukazujące aktora w kostium superbohatera.

Przeczytaj także

Z tego powodu Affleck w rozmowie z Jakiem Hamiltonem został zapytany, jak ocenia Pattinsona w nowej roli.

Myślę, że Robert jest wielkim aktorem. Zrobi to świetnie. (...) Ten film zasługuje, by został zrobiony przez kogoś, kto zabiłby za nakręcenie go i nie może się tego doczekać. W tamtym czasie to nie byłem ja, więc odpuściłem.

Affleck promuje obecnie swój najnowszy film "The Way Back" - dramat sportowy w reżyserii Gavina O'Connora, opowiadający o uzależnionym od alkoholu byłym gwiazdorze koszykówki, który stracił całą swoją rodzinę. Próbuje zacząć od nowa, zatrudniając się jako trener w liceum, do którego sam uczęszczał.

Przeczytaj także

"The Batman" - kiedy premiera?

Twórcy przygotowali również obsadę pełną gwiazd - oprócz Pattinsona w filmie pojawią się również m.in.Colin Farrell, Zoe Kravitz, Andy Serkis, Paul Dano, Jeffrey Wright, czy John Turturro. Premiera "The Batman" ma się odbyć w czerwcu 2021 roku.

"The Batman" - Bruce Wayne jest atakowany przez gang z Gotham na zdjęciach z planu

Zobacz też: "The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.