#BenSoloChallenge: na czym polega nowa internetowa moda wśród fanów "Star Wars"?

07.01.2020 13:30
Foto: materiały prasowe Lucasfilm/ Disney|undefined Fot. materiały prasowe Lucasfilm/ Disney

Fani "Gwiezdnych wojen" znaleźli nową rozrywkę. Media społecznościowe zalewa fala filmików z tagiem #BenSoloChallenge. Na czym polega moda?

Internetowe zajawki polegające na zamieszczaniu filmików, w których ich autorzy wykonują jakąś czynność nawiązującą do popkultury, to zjawisko już głęboko zakorzenione w naszym społeczeństwie. Co jakiś czas pojawiają się te bardziej i mniej popularne challenge, które dosłownie zalewają internet. Ostatnim krzykiem mody jest #BenSoloChallenge, nawiązujący do najnowszej odsłony "Gwiezdnych wojen". Na czym polega?

#BenSoloChallenge - na czym polega nowa internetowa moda wśród fanów "Star Wars"?

W IX odsłonie gwiezdnej sagi przyszło nam podziwiać, jak syn Lei Organy i Hana Solo powraca na Jasną Stronę Mocy. Kylo Ren ponownie stał się Benem Solo i postanowił pomóc Rey w pokonaniu złowieszczego Imperatora. Zanim jednak dotarł na miejsce musiał stawić Rycerzom Ren, nie posiadając żadnej broni. Rey, używając Mocy, przekazała mu wówczas miecz Anakina Skywalkera. To ujęcie skradło serca fanów "Gwiezdnych wojen", którzy postanowili spróbować swoich sił w odtworzeniu tej sekwencji. Tak właśnie narodził się #BenSoloChallenge.

Przeczytaj także

Internauci wykazali się oczywiście pewną dozą kreatywności. Do odtworzenia filmowej sceny użyli bowiem nie tylko mieczy świetlnych, ale również przedmiotów codziennego użytku. Znalazło się nawet miejsce dla nawiązania do Marvela.

Przeczytaj także

Poniżej znajdziecie najciekawsze kąski z #BenSoloChallenge.

W porównaniu do innych tego typu zajawek, #BenSoloChallenge jest niewinną i bezpieczną zabawą. Rok temu panowała znacznie groźniejsza moda, zainspirowana popularną produkcją. Jedna z kobiet biorących udział w #BirdBoxChallenge spowodowała wówczas wypadek samochodowy. Netflix zmuszony był zareagować, a serwis YouTube zakazał umieszczania filmików z "zabawy".

Zobacz też: Scenarzysta "Gwiezdnych wojen IX" zwalił winę na szefową Lucasfilm: "To jej pomysły"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.