Benedict Cumberbatch jest spokrewniony z Arthurem Conanem Doylem

Robert Skowronski
03.01.2017 09:51
Benedict Cumberbatch jest spokrewniony z Arthurem Conanem Doylem Fot. East News

Odtwórca roli Sherlocka jest krewnym autora literackiego pierwowzoru o najsprytniejszym detektywie w historii? Według genealogów tak.

Cumberbatch występuje w serialu BBC od 2010 roku. Swoją premierę miał już 4. sezon „Sherlocka”, który być może będzie ostatnim, za co należałoby obwiniać „Doktora Strange'a”. Jak się okazuje aktor był związany z detektywem na długo przed tym nim przyjął tę rolę, a dokładniej od chwili swoich narodzin.

Portal Ancestry.com, który zajmuje się badaniem korzeni swoich klientów odkrył, że Benedicta Cumberbatcha i Arthura Conana Doyle'a łączy nie tylko postać Sherlocka Holmesa. Panowie posiadają wspólnego przodka - żyjącego w latach 1340-1399 Jana z Gandawy. Był on trzecim synem króla Anglii Edwarda III i jego żony Filipy de Hainault, córki hrabiego Hainaut. Jego potomkowie byli władcami Anglii, byli to: Henryk IV, Henryk V i Henryk VI.

Dostrzegacie podobieństwo? :)

Jan3 Fot. foto: domena publiczna

Okazało się, że Jan z Gandawy był piętnastym pradziadkiem Arthura Conana Doyle'a i siedemnastym Benedicta Cumberbatcha. Oto jak łączą się ze sobą korzenie wymienionych panów:

benedict-cumberbatch-spokrewniony3 Fot. foto: Ancestry.com

Genealogowie pracujący przy Ancestry.com odkryli wcześniej inne powiązanie między Benedictem Cumberbatchem a graną przez niego postacią historyczną. W jego żyłach płynie również krew Alana Turinga, w którego wcielił się w „Grze tajemnic” z 2014 roku. Aktor wystąpił także w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave” - według kolejnego odkrycia jeden z jego przodków był zaangażowany w handel niewolnikami na Barbados.

Aż strach pomyśleć jakie inne powiązanie uda się odkryć w przyszłości między Cumberbatchem a granymi przez niego postaciami. Aktora w przyszłości z pewnością zobaczymy w „Thorze: Ragnaroku”, gdzie powróci jako Doktor Strange. Spotka się tam na ekranie nie tylko z nordyckim bogiem, ale również z Hulkiem.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.