Biografia Tolkiena ma reżysera

Sergiusz Kurczuk
25.07.2017 14:25
Biografia Tolkiena ma reżysera

„Władcy Pierścieni” i „Hobbita” będzie miał swój film biograficzny. Ogłoszono, że za kamerą usiądzie reżyser Dome Karukoski.

Władca Pierścieni” i „Hobbit” od wielu dekad cieszą się wielką popularnością. Ale dopiero filmy Petera Jacksona sprawił, że prozę J. R. R. Tolkiena poznały osoby nie koniecznie interesujące się fantasy. Teraz przyszedłszy czas, by lepiej przyjrzeć się osobie samego twórcy, który miał przecież bardzo ciekawe życie. Fox Searchlight i Chernin Entertainment pracują nad biografią Tolkiena od 2013 roku. Produkcja w końcu dostała reżysera. Filmem zajmie się filmowiec o swojsko brzmiącym nazwisku Dome Karukoski. Reżyser ma w swoim dorobku takie filmy jak „Piękna i drań”, „Dom mrocznych motyli” i „Lapońska Odyseja”. Scenariusz napisali David GleesonStephen Beresford.

Scenarzyści skupili się na przyjaźniach i miłościach pisarza, inspiracji artystycznej, która pojawiła się już w młodzieńczych latach, ale również na bardzo ważnym momencie jego życia - czasach I wojny światowej. Tolkien służył w brytyjskiej armii od 1916 do 1920 roku. Tuż przed wybuchem II wojny światowej powstał „Hobbit”. W latach 1937 - 49 Mistrz fantasy tworzył trylogię „Władca Pierścieni”, która początkowo miał być kontynuacją baśniowego „Hobbita”. Doświadczenia wywołane II wojną światową spowodowały, że „Władca Pierścieni” stał się o wiele poważniejszą lekturą. Prawdopodobnie z tego powodu książka stała się światowym bestsellerem. 

Na razie nie podano więcej informacji na temat filmu. Mamy nadzieję, że opowieść o twórcy Śródziemia już niedługo pojawi się w kinach.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.