Wiemy już, który film z Margot Robbie jako Harley Quinn pojawi się jako pierwszy

Natalia Hluzow
18.04.2018 15:11
Margot Robbie|undefined Fot. kadr z filmu "Suicide Squad"

„Birds of Prey” z udziałem Margot Robbie ma już reżyserkę. Będzie pierwszym filmem, w którym aktorka powróci jako Harley Quinn.

Margot Robbie zadebiutowała w roli postrzelonej pomocnicy i kochanki Jokera w 2016 roku w filmie „Legion Samobójców”. Choć po premierze filmu nie wszyscy zareagowali pozytywnie na jej rolę, większość fanów DC pokochała Harley Quinn w jej wykonaniu. Dlatego też od razu pojawiło się wiele pomysłów na filmy, w których bohaterka mogłaby rozwinąć skrzydła. W okresie przygotowawczym znalazły się „Suicide Squad 2”, film o Harley i Jokerze, „Gotham City Sirens”, a nawet solowy film bohaterki. Teraz wiemy już, że zanim którykolwiek z nich ujrzy światło dzienne, Margot Robbie w swojej słynnej roli powróci na ekrany za sprawą ekranizacji komiksu „Birds of Prey”.

„Birds of Prey” kolejnym filmem z Harley Quinn

Grupa superbohaterek o nazwie Birds of Prey zadebiutowała na łamach komiksu „Black Canary/Oracle: Birds of Prey” #1 w 1996 roku. Założycielkami i głównymi bohaterkami były Black Canary i Barbara Gordon występująca tutaj pod pseudonimem Oracle. Na przestrzeni lat członkiniami Birds of Prey były m.in. Katana, Catwoman czy Poison Ivy. Od 2016 roku komiks nosi tytuł „Batgirl and Birds of Prey”, a grupę tworzą Bat Girl, Black Canary i Huntress.

Birds of Prey Fot. foto: materiały prasowe

Choć w komiksie postać Harley Quinn pojawia się raczej z doskoku, jesteśmy niemal pewni, że w filmowej wersji Margot Robbie będzie miała spore pole do popisu. Na razie jednak nie pojawiły się żadne oficjalne informacje odnośnie tego, które superheroiny pojawią się w filmie.

„Birds of Prey” ma już reżyserkę

Wiemy natomiast, że opowieść o superbohaterkach DC wyreżyseruje Cathy Yan, stając się tym samym trzecią reżyserką filmów z uniwersum DC po Patty Jenkins, która zrealizowała „Wonder Woman” i Avie DuVernay, która tworzy właśnie „The New Gods”. Cathy Yan będzie też pierwszą kobietą azjatyckiego pochodzenia, która stanie za kamerą produkcji superbohaterskiej.

Margot Robbie poza tym, że pojawi się na ekranie, będzie też jedną z producentek filmu. Scenariusz „Birds of Prey” napisała Christina Hodson, którą niedawno zatrudniono też do stworzenia tekstu „Batgirl”. Jak twierdzi Justin Kroll z Variety, zawirowania te prawdopodobnie wpłyną na datę premiery 2. części „Legionu Samobójców”.

Co z „Suicide Squad 2”?

W związku z tym, że Warner Bros. rozpoczął zdecydowane działania w kwestii „Birds of Prey”, wszystko wskazuje na to, że nieliczni fani ekranowej wersji „Legionu Samobójców” nieprędko doczekają się kontynuacji. Zdjęcia do filmu miały początkowo rozpocząć się w marcu 2018. Następnie przesunięto je na październik 2018. Obecnie pojawiły się pogłoski, że w związku z realizacją „Birds of Prey” nie rozpoczną się wcześniej niż w 2019 roku.

Prawdopodobnie październikowy termin realizacji „Suicide Squad 2” zajmą właśnie superbohaterki DC i prace na planie rozpoczną się zaraz po zakończeniu zdjęć Robbie do „Once Upon a Time in Hollywood” Quentina Tarantino, gdzie aktorka ma zagrać Sharon Tate. Data premiery i pozostałe członkinie obsady „Birds of Prey” nie są jeszcze znane.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.