„Rocky II” spotyka „Wall Street” – producent o filmie „Bitcoin Billionaires”, „duchowym sequelu” „The Social Network”

09.06.2020 12:26
„Rocky II” spotyka „Wall Street” – producent o filmie „Bitcoin Billionaires”, „duchowym sequelu” „The Social Network” Fot. . Andy Kropa/Invision/AP/East News

Bracia Cameron i Tayler Winklevoss, którzy sądzili się z Markiem Zuckerbergiem o prawa do Facebooka, wyprodukują film „Bitcoin Billionaires”, opowiadający o ich drodze do bitcoinowej potęgi.

Portal Deadline poinformował, że firma Stampede Ventures kupiła prawa do powieści „Bitcoin Billionaires” Bena Mezricha, opowiadającej o drodze braci Winklevoss i ich inwestycji w bitcoiny, co uczyniło z nich pierwszych miliarderów nowej, elektronicznej waluty. Cameron in Tayler mają być też producentami filmu.

Ben Mezrich zasłynął bazującą na faktach książką „Miliarderzy z przypadku. Początki Facebooka. Opowieść o seksie, pieniądzach, geniuszu i zdradzie”, która stała się kanwą dla filmu „The Social Network” Davida Finchera, nagrodzonego Oscarem za Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

Przeczytaj także

Ben Mezrich o braciach Winklevoss

Książka i film opowiadały o batalii sądowej między Markiem Zuckerbergiem, a braćmi Winklevoss na temat pomysłu na portal społecznościowy Facebook. Autor następnie postanowił przyjrzeć się dalszym losom dwóch braci, którzy nie mogli zrobić dalszej kariery w Dolinie Krzemowej. Przenieśli się więc na Ibizę i tam rozpoczęli działania związane z walutą bitcoin.

Przeczytaj także

Producent o nadchodzącej produkcji

Greg Silverman i jego firma Stampede Ventures wyprodukuje film, będący adaptacją powieści. Mężczyzna przyznał, że znał braci przez lata i że w ostatnie lato jego syn Caleb, współpracował z ich firmą na letnim stażu. Wtedy podzielili się z nim pierwszą wersją książki „Bitcoin Billionaires”, którą on następnie pożyczył ojcu.

Kiedy skończyliśmy ją czytać, było dla nas jasne, że historia odkupienia Camerona i Tylera, w połączeniu z niesamowitym kunsztem pisarskim Bena, to świetny materiał na film. (…) [Ta historia to] połączenie „Rocky’ego II” z „Wall Street” w świecie wypełnionym unikalnymi, fascynującymi postaciami. To będzie niesamowity film – zdradził Greg Silverman w rozmowie z Deadline.

Przeczytaj także

Silvermanowi udało się namówić braci Vinklevoss, żeby zostali także producentami nowego projektu.

Czytaj także: "Kraina Lovecrafta" - zobaczcie zwiastun serialu od Jordana Peele'a i J.J. Abramsa.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.