Michelle Obama pokochała „Czarną Panterę”. Co napisała na temat filmu?

Natalia Hluzow
20.02.2018 17:38
Michelle Obama pokochała „Czarną Panterę”. Co napisała na temat filmu? Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Była pierwsza dama USA jest zachwycona najnowszym filmem Marvela, czym podzieliła się na swoim Twitterze. 

„Black Panther” to najnowsza produkcja filmowego uniwersum Marvela, która szturmem wdarła się na ekrany, zarabiając w przeciągu kilku dni prawie 400 milionów dolarów i momentalnie trafiając na listę najbardziej kasowych weekendów otwarcia w historii kinematografii. Nie dziwi więc, że film o Black Pantherze chce zobaczyć każdy, chociażby po to, by wyrobić sobie własne zdanie na temat tego świeżo upieczonego fenomenu popkultury. 

Michelle Obama o filmie „Black Panther”

Jedną z osób, która postanowiła publicznie wypowiedzieć się na temat filmu, okazała się Michelle Obama - żona byłego prezydenta USA. Jak wynika z jej wpisu na Twitterze, jest filmem zachwycona i poleca go każdemu widzowi. Jak napisała:

Gratulacje dla całej ekipy #blackpanther! Dzięki Wam młodzi ludzie wreszcie zobaczą na dużym ekranie superbohaterów, który wyglądają jak oni. Ten film niezmiernie mi się podobał i wiem, że zainspiruje ludzi ze wszystkich środowisk, by sięgnąć głębiej i znaleźć odwagę, by stać się bohaterami swoich własnych historii. 

Nie bez znaczenia jest tu zapewne fakt, że Barack Obama był pierwszym czarnoskórym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, podczas gdy Black Panther jest pierwszym czarnoskórym superherosem, który stał się głównym bohaterem produkcji zrealizowanej z tak dużym rozmachem. Słowa Michelle Obamy dotyczą jednak nie tylko mieszkańców USA o innym kolorze skóry, ale też wszystkich, którzy nie zaliczają się do „białego świata Zachodu”. Black Panther jest bowiem pierwszym superbohaterskim przedstawicielem ludzi, którzy urodzili się poza kręgiem zachodniego świata. Dlatego jego historia jest tak porywająca i inspirująca dla milionów osób, które nie urodziły się jako biali, heteroseksualni mężczyźni. 

„Czarna Pantera” okazała się być strzałem dziesiątkę także z powodów innych niż polityczno-społeczne. Filmowcy, aktorzy i krytycy chwalą film także za jego walory artystyczne i czysto rozrywkowe. Dlatego też na „Black Panthera” po prostu warto wybrać się do kina i przekonać się, czy jest wart wszystkich tych zachwytów. W Polsce możemy oglądać go od 14 lutego 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.