„Black Panther” jest najlepiej ocenianym filmem Marvela na Rotten Tomatoes

Kamil Kacperski
16.02.2018 13:52
„Black Panther” jest najlepiej ocenianym filmem Marvela na Rotten Tomatoes Fot. materiały prasowe

Film wyprzedza takie produkcje jak pierwszy „Iron Man” (94% pozytywnych recenzji) czy „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” (91%).

Dzieło Ryana Cooglera jest najlepiej ocenianym filmem z MCU w historii marki - jak donosi znany portal Rotten Tomatoes, recenzje filmu „Black Panther” są w 98% pozytywne, co oznacza, że T'Challa wyprzedza pierwszą część przygód Tony'ego Starka o 4 punkty procentowe. Jest to ogromne osiągnięcie dla twórców „Black Panther”, którzy obecnie oczekują jednego z najbardziej dochodowych otwierających weekendów ostatnich lat.  

Black Panther zadebiutował w „Kapitanie Ameryce: Wojnie Bohaterów” i szybko stał się jednym z najbardziej chwalonych elementów trzeciej części trylogii o patriotycznym superbohaterze. Niecałe dwa lata po pierwszym występie przyszedł czas na solowy film o T'Challi, w którego wciela się charyzmatyczny Chadwick Boseman.

Ekspansywna kampania promocyjna filmu wyszła spoza standardowe zwiastuny i plakaty - na potrzeby produkcji powstał album „Black Panther The Album”, którego przygotowaniem zajął się sam Kendrick Lamar. Raper do współpracy zaprosił takich artystów jak Future, Schoolboy Q, czy Khalid. Dzień przed premierą filmu udostępniono wideo do utworu „King's Dead”, w którym oprócz wspomnianych Lamara i Future'a wystąpili jeszcze James Blake i Jay Rock:

Świetne recenzje Black Panther” - 98% na Rotten Tomatoes

Nowy film Marvela jest w amerykańskich mediach promowany jako ważne wydarzenie kulturalne, zwłaszcza dla mniejszości rasowych całego świata. Obsada składa się głównie z czarnoskórych aktorów, a pomoc w organizacji pokazów dla młodzieży zaoferował nawet sam Snoop Dogg. Co o filmie sądziła redakcja Antyradia.pl?:

Podsumowując, „Black Panther” wybija się lekko ponad przeciętność filmów od Marvel Studios, ale nie jest wybitnym dziełem. Być może Coogler rozkręci się w kolejnej części i pokaże widzom, na co stać tego bohatera. Nie jest źle, chociaż mogło być lepiej.

Czy „Black Panther” faktycznie zasługuje na takie reakcje i oceny? O tym można się już przekonać na własne oczy, ponieważ premiera filmu nastąpiła w Walentynki 2018 roku. Byliście już w kinie?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.