"Black Widow" będzie pierwszym filmem Marvela dla dorosłych widzów?

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 14:51
Scarlett Johnasson (Iron Man 2)|undefined Fot. kadr z filmu Iron Man 2

Według najnowszych informacji przedstawiciele Marvel Studios chcą stworzyć filmy z kategorią wiekową R. Pierwszym ma być spin-off poświęcony Black Widow.

Film "Avengers: Endgame" zakończy Trzecią Fazę produkcji Marvel Studios. Mimo że filmy rozgrywające się w MCU zostały rozpisane w harmonogramie na kolejne kilka lat do przodu, na razie nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą twórcy. Pewne jest jedynie to, że w Czwartej Fazie zobaczymy filmy "Spider-Man: Far From Home", "Strażnicy Galaktyki 3" oraz spin-off w formie prequela poświęcony Black Widow. Według najnowszych informacji produkcja ma mieć kategorię wiekową R.

"Black Widow" - spin-off "Avengers" tylko dla dorosłych widzów?

Do tej pory wszystkie produkcje Marvel Studios były przeznaczone dla widzów od 13. roku życia. Dzięki temu filmy na podstawie komiksów Domu Pomysłów od Disneya były przyjazne całym rodzinom, co przy okazji zwiększało zyski ze sprzedaży biletów i gadżetów związanych z marką. Jednak przedstawiciele studia 20th Century Fox odważyli się dać kinu superbohaterskiemu kategorię wiekową R i nie zawiedli się na tej decyzji. "Logan" oraz obie części "Deadpoola" to jedyne filmy bazujące na Marvelu przeznaczone dla osób dorosłych. Mimo ograniczeń okazały się sporym sukcesem finansowym.

Okazuje się, że Disney też bierze pod uwagę mroczniejsze wersje swoich produkcji. Na pierwszy ogień ma iść solowy film o Black Widow. Poinformował o tym Charles Murphy z serwisu That Hashtag Show.

Oto coś, o czym chyba nigdy nie mówiłem. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o produkcji filmu o Black Widow, dowiedziałem się również, że trwają rozmowy na temat tego, czy będzie to pierwsza produkcja Marvel Studios z kategorią wiekową R. Nie mówię, że tak będzie na pewno (nie ma szans, żeby ustalili to na tym etapie), ale ostatnio coś wspominano, że filmy MCU dla dorosłych SĄ brane pod uwagę. Więc jeśli "Black Widow" skończy jako film z kategorią R, nie będę zaskoczony.

Biorąc pod uwagę, że film ma opowiadać o przeszłości Natashy Romanoff, trudno wyobrazić sobie, żeby produkcja była pozbawiona przemocy. W końcu młoda Black Widow była w dość brutalny sposób szkolona przez rosyjski wywiad. Poza tym bohaterka nie wahała się zabijać swoich wrogów na rozmaite sposoby. Oczywiście istnieją brutalne produkcje, które nie posiadają znaczka R, ale wielu fanów od dawna marzy, żeby Marvel Studios w końcu zerwało z cukierkową otoczką swoich produkcji, szczególnie w przypadku postaci takich jak Black Widow.

"Black Widow" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących produkcji. Wiadomo, że w rolę tytułowej tajnej agentki wcieli się ponownie Scarlett Johansson. Scenarzystką produkcji została Jac Schaeffer. Reżyserem początkowo miał być David Hayter i chociaż o tej funkcji marzył również Taika Waititi, posadę otrzymała Cate Shortland. Pierwotnie mówiło się, że "Black Widow" zadebiutuje w roku 2019, ale biorąc pod uwagę obecny etap produkcji filmu, solowe przygody Natashy obejrzymy w kinach najwcześniej w roku 2020.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.