"Black Widow" - nowa teoria na temat tożsamości Taskmastera. Kim jest nowy złoczyńca Marvela?

11.03.2020 10:55
Black Widow|undefined Fot. materiały prasowe/ Marvel Studios

Do premiery filmu "Black Widow" zostało już tylko kilka tygodni. Fani mają coraz więcej teorii na temat tożsamości Taskmastera - nowego złoczyńcy Marvela.

W nadchodzącym filmie "Black Widow" zadebiutuje kolejny złoczyńca znany z komiksowych przygód superbohaterów. Mowa o tajemniczym Taskmasterze. Fani od miesięcy próbują rozgryźć, kto kryje się za maską antagonisty. W sieci pojawiła się nowa teoria na temat tożsamości postaci. 

"Black Widow" - kim jest Taskmaster?

Taskmasterem mieli być już różni bohaterowie. Najczęściej podejrzenia padały na graną przez Rachel Weisz Melinę, która w komiksach pełniła rolę przeciwniczki Black Widow. Nowy zwiastun obalił jednak te przypuszczenia, ponieważ w jednym z fragmentów Melina walczy z Taskmasterem. 

Przeczytaj także

Drugim kandydatem jest bohater grany przez O.T. Fagbenle'a - były agent S.H.I.E.L.D. Rick Mason. Aktor nie pojawił się w żadnym zwiastunie, i tylko na jednym plakacie, co automatycznie każe przypuszczać, że to właśnie on jest głównym złoczyńcą w filmie. 

Przeczytaj także

Pojawiła się jednak nowa teoria, według której Taskmasterem są w rzeczywistości dwie osoby. Jak podaje portal MCU Exchange, niejaki Charles Murphy twierdzi, że miał w rękach scenariusz filmu, z którego wynikało, że pseudonimem będą posługiwał się mężczyzna i kobieta. Mężczyzną ma być grany przez Fagbenle'a Mason, który rzeczywiście będzie pełnił rolę głównego antagonisty. 

Przeczytaj także

Kobietą jest natomiast jego córka - 16-latka imieniem Anya, w którą podobno wcieliła się Liani Samuels. Aktorka rzeczywiście wystąpiąła w filmie. Widać ją jako jedną z Czarnych Wdów z nowego programu Red Room. Po pokonaniu oryginalnego Taskmastera jego kostium i pseudonim przejmie Anya, co zobaczymy pod koniec filmu. Dzięki temu Taskmaster pojawi się w kolejnych produkcjach Marvel Studios, a może nawet dołączy do Thunderbolts lub Dark Avengers - drużyn, o których plotkuje się od jakiegoś czasu. 

Przeczytaj także

Niewykluczone też, że nowy Red Room wprowadzi do serii wątki zaczerpnięte z komiksów. Chodzi o technologię pozwalającą na przeszczepianie twarzy. We fragmencie nowego zwiastuna widzimy, że Yelena Belova leży na stole operacyjnym, a w okół jej twarzy narysowano znaczniki, jak przy operacjach plastycznych. Czy to możliwe, że Taskmaster wcale nie będzie tym, kim się wydaje?

Przeczytaj także

Czy nowe teorie się potwierdzą? Przekonamy się niebawem.

 

Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Oprócz Scarlett Johnasson i Fagbenle'a w filmie zobaczymy nominowane do Oscarów aktorki - Rachel Weisz i Florence Pugh. Towarzyszyć im będzie ulubieniec widzów "Stranger Things" David Harbour, który pojawi się w roli sympatycznego Red Guardiana. W filmie wystąpi również William Hurt. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.