"Blade": Wesley Snipes wystąpi w nowej wersji filmu, ale "tylko w odpowiednich okolicznościach"

24.02.2021 09:22
Blade - Wesley Snipes (BLADE:TRINITY) - kadr z filmu Marvela Fot. Mary Evans Picture Library/East News

Marvel pracuje nad rebootem serii "Blade". Czy wystąpi w nim Wesley Snipes? Aktor jest otwarty na powrót, ale muszą zostać spełnione pewne warunki współpracy.

O tym, że Marvel Studios pracuje nad nową wersją "Blade'a" wiadomo już od jakiegoś czasu. W tytułowej roli wystąpi Mahershala Ali, co nie zmienia faktu, że w filmie może pojawić się również Wesley Snipes.

"Blade" - Weasley Snipes w nowym filmie Marvela?

Zanim nastała era MCU szlaki filmom superbohaterskim przecierały takie produkcje jak "Blade: Wieczny łowca" w reżyserii Stephena Norringtona z Wesleyem Snipesem w roli tytułowej. Seria o dhampirze do dziś szanowana przez miłośników komiksów Marvela, ale również widzów kinowych.

Polecamy

W nowej wersji "Blade'a" w głównej roli zobaczymy Mahershalę Alego - oscarowego aktora, który będzie następcą Snipesa. Niewykluczone jednak, że gwiazdor poprzedniej serii powróci w rebootcie. Snipes wystąpił w kontynuacji "Księcia w Nowym Jorku" zatytułowanej "Coming 2 America". Z tego powodu udzielił serii wywiadów promujących komedię. W rozmowie z Entertainment Tonight pojawił się wątek "Blade'a". Aktor został zapytany o ewentualny udział w nowej wersji adaptacji komiksu. Co odpowiedział?

Nigdy nic nie wiadomo. W odpowiednich okolicznościach jestem otwarty na współpracę z każdym. Wiem, że ludzie kojarzą mnie z tą rolą.

Wygląda więc na to, że Snipes jest otwarty na współpracę. Na razie jednak słowa aktora w zasadzie nic nie znaczą, bo oficjalnie nie figuruje w obsadzie powstającej produkcji. Snipes nie uściślił też, co rozumie przez "odpowiednie okoliczności". Czy chodziło mu o treść umowy, gażę, konkretną rolę, a może coś zupełnie innego?

Polecamy

Jedno jest pewne - Snipes raczej nie wystąpi jako Blade, bo ta rola została już obsadzona. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by aktor wystąpił gościnnie w ramach hołdu złożonego oryginalnej serii, która zadebiutowała w 1998 roku. Mniej prawdopodobne jest, że w nadchodzącym filmie twórcy wykorzystają koncepcję multiwersum, która rzekomo ma być przełomem w kinowym świecie Marvela. Istnieje więc drobna szansa na to, żeby Snipes ponownie wystąpił jako Blade z innego wymiaru. Trudno jednak przewidzieć, czy tego typu pomysł nie będzie niepotrzebną komplikacją MCU.

Polecamy

"Blade" - kiedy premiera nowego filmu Marvela?

Po raz pierwszy informację o produkcji przygód nowej wersji słynnego bohatera z komiksów Marvela potwierdzono podczas San Diego Comic Con 2019.  Trudno jest powiedzieć coś więcej na temat fabuły filmu, ale również o dacie premiery. Podczas Disney Investor Day 2020 zasugerowano, że najwcześniej "Blade'a" zobaczymy w roku 2022. Niewykluczone jednak, że ten termin się opóźni z uwagi na pandemię koronawirusa, która nadal paraliżuje przemysł filmowy. Wiadomo jednak, że niedawno wybrano scenarzystkę, która odpowie za nowego "Blade'a".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.