"Blade": co Wesley Snipes sądzi o nowej wersji filmu Marvela?

01.10.2019 14:18
Blade|undefined Fot. kadr z filmu Blade

Marvel Studios ogłosiło prace nad nową wersją "Blade'a". Wesley Snipes, który wcielał się w pogromcę wampirów ponad 20 lat temu, skomentował pomysł Disneya.

Seria "Blade", w której w tytułowej roli wystąpił Wesley Snipes powstała w 1998 roku i była jedną z pierwszych prób przeniesienia komiksów Marvela na duży ekran. Na pewno była to próba udana, bo tytułowy łowca wampirów doczekał się dwóch kolejnych części. Minęły jednak lata i kino superbohaterskie przeszło ogromną metamorfozę. To, o czym 20 lat temu fani komiksu mogli tylko pomarzyć, dziś jest czymś oczywistym. Kinowe uniwersum poszerza się z roku na rok i za jakiś czas wejdzie do niego również nowa odsłona Blade'a. Wesley Snipes skomentował pomysł Marvel Studios.

"Blade" - Wesley Snipes o nowej wersji filmu Marvela

Podczas San Diego Comic Con 2019 przedstawiciele Marvel Studios ogłosili, że w planach mają film "Blade". W półwampira wcieli się zdobywca Oscara Mahershala Ali. Fani oryginalnego "Blade'a" mają mieszane uczucia, co do tych informacji, bo dla wielu widzów Snipes był idealnym kandydatem do tej roli. Zresztą popularność filmu sprawiła, że zmieniła się również komiksowa postać, która nabrała cech kinowej wersji.

Przeczytaj także

Istnieje również grupa osób uważających, że należące do Disneya Marvel Studios nie będzie potrafiło oddać mrocznego klimatu "Blade'a" z powodu restrykcji wiekowych narzucanych przez osoby decyzyjne. Sam Snipes nie ma jednak żadnych obaw co do powstającej produkcji. Aktor był gościem AP Entertainment i został zapytany, co sądzi o nowej wersji "Blade'a" i koledze po fachu, który wcieli się w łowcę wampirów.

Ludzie są bardzo podstępni. Próbują wciągnąć w to aktorów. Nie chodzi o mnie i jego. Jestem zadowolony, że wzięli go pod uwagę. Cieszę się, że zwrócili się do niego. Pochlebstwo... Jak to było? Naśladowanie to najlepsza forma pochlebstwa. On wie, co chciał zrobić, a jego rodzina chciała, żeby to zrobił, więc jestem wdzięczny za to, że dostał miłość do czegoś, co stworzyłem, że inni chcą to nosić i dodać coś od siebie.

Oczywiście, kiedy tylko pojawiły się plotki o reboocie "Blade'a", Snipes wyrażał otwarcie zainteresowanie powrotem do roli. Gwiazdor zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak działa Hollywood i nawet jeśli żałuje, że Marvel Studios nie wzięło go pod uwagę, zaakceptował wybór Mahershali Alego.

Przeczytaj także

"Blade" - kiedy premiera?

Snipes udzielił powyższego wywiadu w ramach promocji swojego najnowszego filmu - komediodramatu "Dolemite Is My Name" stworzonego przez Netflix. Produkcja miała swoją premierę 7 września 2019 roku. Na nowego "Blade'a" będziemy musieli poczekać. I to całkiem długo. Na razie nie zdradzono daty premiery filmu, ale raczej tytuł trafi do Fazy Piątej, do której należą również "Black Panther 2", "Kapitan Marvel 2", "Fantastyczna Czwórka" oraz "Strażnicy Galaktyki 3". Filmy Fazy Piątek trafią na ekrany kin między 2022 a 2024 rokiem. Na razie szczegóły produkcji nie są znane.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak będzie wyglądał Mahershala Ali jako Blade? Zobaczcie świetny fanart

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.