"Blade" - film podobno doczeka się zupełnie nowego scenariusza. Poprzedni miał być tragiczny

03.10.2022 15:34
"Blade" - film podobno doczeka się zupełnie nowego scenariusza. Poprzedni miał być tragiczny Fot. Invision/Invision/East News

Jasna sprawa - scenariusze często są przerabiane, czy nawet kompletnie trafiają do kosza. Jednak rzadko dzieje się to na miesiąc przed planowanym rozpoczęciem zdjęć.

Blade projektem "przeklętym". Opuścił go reżyser, teraz scenariusz podobno trafił do kosza

Zaledwie kilka dni temu Deadline poinformowało, że reżyser Bassam Tariq opuścił projekt "Blade" dla Marvel Studios z Mahershalą Alim w roli głównej. Chociaż sama decyzja o zmianie reżysera nie była wcale jakoś specjalnie niespotykana, bo Marvel miał w przeszłości takie sytuacje, to jednak fakt, ze stało się to niecałe 2 miesiące przed startem zdjęć może budzić niepokój.

Polecamy

Decyzja powoli zaczyna się jednak składać w całość, gdy przeczytamy raporty insidera Jeffa Sneidera, który zaczął pisać na swoim Twitterze, że Mahershala Ali jest sfrustrowany całym projektem - a zwłaszcza scenariuszem Stacy Osei-Kuffour.

Według wieści dziennikarza, scenariusz miał mieć zaledwie 90 stron (przyjmuje się, że strona skryptu = minuta filmu), zawierać jedynie dwie "wątpliwe" sceny akcji, a Kevin Feige nie może dobrze nadzorować nad projektem, bo Marvel Studios ma teraz za dużo produkcji na głowie.

Polecamy

Jak podaje natomiast The Direct, Marvel Studios wymieniło już scenarzystę - tym został Beau DeMayo, który robi dla Marvela animację "X-Men '97", czyli kontynuację kultowej bajki z lat 90. w nowej odsłonie. 

Blade pojawił się już w Marvel Cinematic Universe - pod koniec "Eternals" usłyszeliśmy jego głos, skierowany w stronę Dana Whitmana (Kit Harington). Na razie film "Blade" ma ustaloną datę premiery na 3 listopada 2023 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.