Bohaterowie Marvela w "Czarnoksiężniku z krainy Oz". Zobacz naprawdę niepokojący Deepfake

09.06.2020 13:22
The Avengers Of Oz [DeepFake]|undefined Fot. materiał promocyjny/Next Face

W sieci pojawił się kolejny Deepfake. Tym razem twórcy postanowili połączyć bohaterów Marvela z klasycznym filmem "Czarnoksiężnik z Oz". Jak wygląda efekt tego eksperymentu?

Wygląda na to, że niektórym fanom kina naprawdę się nudzi. Twórcy kanału na YouTube zajmujący się tworzeniem materiałów w technologii Deepfake postanowili połączyć dwa kultowe tytuły w kompatybilną (ich zdaniem) całość. Jak bohaterowie filmów Marvela prezentowaliby się jako protagoniści "Czarnoksiężnika z krainy Oz"?

"Avengers z krainy Oz" - zobacz dziwaczny Deepfake

Dzięki Deepfake'owi, z łatwością można zastąpić twarz jednej osoby zupełnie innym wizerunkiem. Technologia rozwija się z roku na rok i obecnie powstają materiały wideo, w których naprawdę trudno dostrzec manipulację. Bardzo często "ofiarami" różnych eksperymentów z użyciem Deepfake'a padają bohaterowie słynnych filmów. Jakiś czas temu postanowiono na przykład zobaczyć, jak gwiazdy Marvel Studios prezentowałby się w filmie "Powrót do przyszłości".

Przeczytaj także

Twórcy kanału NextFace postanowili powrócić do przeszłości i obsadzili gwiazdy Marvela w roli bohaterów klasycznego filmu "Czarnoksiężnik z Oz" z 1939 roku. Dorotkę (Judy Garland) zastąpił Tom Holland (Spider-Man), Stracha na Wróble (Ray Bolger) Robert Downey Jr. (Iron Man), Blaszanego Drwala (Jack Haley) Chris Pratt (Star-Lord), a Tchórzliwego Lwa (Bert Lahr) Chris Hemsworth (Thor). Jak aktorzy prezentują się w nowych rolach?

Żeby było ciekawiej, zamiast tytułowego Czarnoksiężnika pojawił się Thanos, natomiast panem Marvelem został nie kto inny tylko sam Stan Lee. Oprócz tego, że efekt wygląda jak wizja osoby po ciężkich narkotykach, Deepfake jest całkiem udany i nawet... zabawny. Drażni tylko fakt, że odtwórca Iron Mana dostał rolę Stracha na Wróble. Przecież byłby idealnym Blaszanym Drwalem, który nawet wygląda jak pierwsza zbroja Złotego Avengera.

Przeczytaj także

Czy ta wersja Avengers pokonałaby Czarnoksiężnika z krainy Oz? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, bo na szczęście twórcy kanału NextFace poprzestali na zwiastunie "Avengers z krainy Oz" i nie podmienili twarzy w całym filmie Victora Fleminga.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak Nicolas Cage będzie wyglądał jako Joe Exotic? Zobacz niesamowity Deepfake [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.