Bohaterowie filmów „Niezniszczalny” i „Split” w końcu razem na pierwszym zdjęciu z „Glass”

Sergiusz Kurczuk
13.07.2018 15:38
Niezniszczalny i  Split|undefined Fot. kadry z filmów Niezniszczalny i Split

„Glass” będzie długo wyczekiwanym połączeniem historii pokazanych w filmach „Niezniszczalny” i „Split”. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z produkcji w reżyserii M. Nighta Shyamalana. 

W roku 2000 pojawił się dramat z elementami science fiction pod tytułem „Niezniszczalny”, w którym główne role grali Bruce Willis i Samuel L. Jackson. W produkcji poznajemy mężczyznę, który jako jedyny ocalał z katastrofy pociągu. Nieuleczalnie chory fanatyk komiksów pomaga mu odkryć supermoce godne herosów w kolorowych trykotach. W 2016 roku stworzono thriller „Split” z Jamesem McAvoyem, opowiadający o mężczyźnie o mnogiej osobowości, który porywa trzy nastolatki. Pozornie filmy nie mają ze sobą nic wspólnego poza osobą reżysera M. Nighta Shyamalana, ale spostrzegawczy fani zauważyli, że obie produkcje rozgrywają się w tym samym świecie. Potwierdziła to zapowiedź filmu „Glass”, w którym w końcu zobaczymy Davida Dunna, Pana Glassa i Kevina Wendella Crumba na jednym ekranie. 

„Glass” - Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy na jednym zdjęciu

Dzięki Entertainment Weekly momentu połączenia obu filmów możemy zobaczyć doświadczyć. Portal zamieścił pierwsze fotosy z filmu „Glass”. Na jednym z nich widzimy bohaterów granych przez Willisa, Jacksona i McAvoya. Mężczyźni znajdują się w tajemniczej placówce, w której znajdują się pod przymusem. Wskazują na to szpitalne piżamy i kajdanki przytwierdzone do podłogi. 

Glass Fot. foto: Entertainment Weekly

„Glass” - o czym jest film

Na razie nie wiele zdradzono na temat fabuły, ale wiadomo, że grany przez Willisa Dunn postanawia wykorzystać swoje moce, by wyśledzić niebezpiecznego dla otoczenia Crumba. W pewnym momencie Dunn, jego wróg Pan Glass i Crumb, trafią w ręce postaci granej przez Sarah Paulson. Aktorka wcieli się w specjalistkę psychiatrii specjalizującą się w trudnych przypadkach, uważających się za superbohaterów. Trójka bohaterów zostanie zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. W filmie pojawi się również Casey Cooke - bohaterka grana przez Anyę Taylor-Joy. Dziewczyba była jedyną ofiarą Crumba, która przeżyła spotkanie z jego najniebezpieczniejszym wcieleniem. Powrócą też bohaterowie znani widzom „Niezniszczalnego”  - syn i żona Dunna, w których wcielą się Spencer Treat Clark i Charlayne Woodard.

Amerykańska premiera filmu „Glass” została zapowiedziana na 16 stycznia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi na ekrany polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.