"Bohemian Rhapsody 2" jednak trafi na ekrany kin? Trwają poważne dyskusje w tej sprawie

Sergiusz Kurczuk
12.03.2019 11:18
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)|undefined Fot. kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Po wielkim sukcesie filmu pod tytułem "Bohemian Rhapsody", pojawiły się domysły dotyczące ewentualnego sequela. Czy powstanie kontynuacja historii zespołu Queen i Freddiego Mercury'ego?

Film "Bohemian Rhapsody" stał się nie tylko jedną z najchętniej oglądanych muzycznych biografii w historii kinematografii, ale również produkcją, która zdobyła wiele prestiżowych nagród. Historia grupy Queen została nagrodzona Złotymi Globami, nagrodami BAFTA oraz Oscarami. Statuetkę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii Najlepszy aktor zdobył odtwórca Freddiego Mercury'ego - Rami Malek. Widzowie zastanawiają się, czy zobaczymy drugą część "Bohemian Rhapsody", tym bardziej że film Bryana Singera nie zakończył się śmiercią wokalisty Queen. Czy to możliwe, że wkrótce zobaczymy kontynuację historii zespołu?

"Bohemian Rhapsody 2" - trwają dyskusje na temat sequela

Po raz pierwszy na temat ewentualnego sequela "Bohemian Rhapsody" zaczęto mówić, kiedy Brian May zażartował, że wkrótce zobaczymy drugą część filmu. Trudno jednak było traktować słowa gitarzysty poważnie, ponieważ twórcy od samego początku komunikowali, że "Bohemian Rhapsody" to zamknięte dzieło. Koncert podczas Live Aid jest według nich idealnym zakończeniem historii Queen. Poza tym zmiany, które zostały dokonane w filmowej biografii Queen, trochę komplikują przyszłą kontynuację produkcji.

Przeczytaj także

Na portalu Page Six ukazał się wywiad z Rudim Dolezalem - reżyserem teledysków. Według niego sequel "Bohemian Rhapsody" jest barny pod uwagę przez rodzinę Queen. Według Dolezala menadżer zespołu Jim Beach może mieć w planach sequel zaczynający się od koncertu Live Aid. Na razie te doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone przez członków Queen. Czy rzeczywiście zobaczymy domknięcie biografii Queen? Trudno powiedzieć, tym bardziej że przedstawiciele 20th Century Fox musieliby zatrudnić nowego reżysera.

"Bohemian Rhapsody 2" - kiedy możemy spodziewać się premiery filmu?

Jeśli słowa Dolezala się potwierdzą i członkowie zespołu rzeczywiście zdecydują się ukazać ostatnie lata życia Freddiego Mercury'ego, to najlepszym terminem na premierę filmu byłby rok 2020. Przypadnie wówczas 50. rocznica powstania grupy Queen. Trudno jednak przewidzieć, czy twórcy zdążyliby powołać film w niespełna rok. O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

>>Zobacz też: Queen i Adam Lambert zapowiedzieli dokument "The Show Must Go On"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.