Reżyser „Bonda 25” wybrany! Kto stanie za kamerą nowego filmu o Agencie 007?

Natalia Hluzow
20.09.2018 13:20
Daniel Craig James Bond|undefined Fot. kadr z filmu "Skyfall"

Producenci 25. filmu o Jamesie Bondzie wybrali nowego reżysera po tym, jak z funkcji zrezygnował Danny Boyle. Kto dostąpił zaszczytu opowiedzenia nowej historii o Agencie 007?

Po zwolnieniu krzesła reżyserskiego przez Sama Mendesa, producenci serii filmów o Jamesie Bondzie długo zabierali się do podjęcia decyzji o tym, kto wyreżyseruje kolejną część przygód Agenta 007. Fani obstawiali m.in. Chrisophera Nolana, Yanna Demange, Davida Mackenzie czy Denisa Villeneuve, ostatecznie jednak wybór padł na Danny’ego Boyle’a.

Reżyser „Trainspotting” i „Slumdoga” przyjął propozycję w marcu 2018, jednak pół roku później zrezygnował ze stanowiska w związku z „nieporozumieniami artystycznymi”. Świat obiegła jednak wieść, że przyczyną rezygnacji Boyle’a, był brak zgody na zaangażowanie Tomasza Kota, którego reżyser chciał obsadzić w roli czarnego charakteru.

Niezależnie od tego, ile prawdy jest w tych pogłoskach, w sierpniu 2018 „Bond 25” po raz kolejny pozostał bez reżysera. Sytuacja ta zmieniła się dopiero 20 września 2018, kiedy reżyserem nowego filmu o Jamesie Bondzie został oficjalnie Cary Fukunaga.

Cary Fukunaga reżyserem „Bonda 25”

Tym, którzy nie kojarzą nazwiska reżysera, przypominamy, że Cary Fukunaga ma na swoim koncie reżyserię świetnego serialu „True Detective”, filmu „Jane Eyre” z Mią Wasikowską i Michaelem Fassbenderem czy nagradzanego dramatu „Beats of No Nation”. Napisał też scenariusz do nowej wersji „Tego”. Niebawem zobaczymy też nową produkcję w jego reżyserii – serial „Maniac” z Emmą Stone i Jonah Hillem w rolach głównych. Dlatego, choć nie jest to może filmowiec, jakiego spodziewaliśmy się w roli reżysera „Bonda 25”, warto dać mu kredyt zaufania i zobaczyć, co przyniesie współpraca twórcy „Detektywa” z Danielem Craigem.

Informację o zatrudnieniu Cary’ego Fukunagi potwierdzili producenci serii o Agencie 007, Barbara Broccoli i Michael G. Wilson:

Jesteśmy zachwyceni, że będziemy pracować z Carym. Jego wszechstronność i innowacyjność czynią z niego doskonały wybór do nowej przygody z Jamesem Bondem.

„Bond 25” – kiedy premiera?

W związku z rezygnacją Danny’ego Boyle’a i zobowiązaniami Daniela Craiga data planowanej premiery „Bonda 25” przesunęła się o kilka miesięcy. Zdjęcia z nowym reżyserem u steru mają rozpocząć się w marcu 2019, zaś 25. film o Agencie 007 ma trafić do kin 14 lutego 2020.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.