Christopher Nolan skomentował doniesienia, że wyreżyseruje „Bonda 25”

Natalia Hluzow
20.02.2018 13:35
Christopher Nolan skomentował doniesienia, że wyreżyseruje „Bonda 25” Fot. Vince Bucci/PictureGroup/EAST NEWS

Twórca „Incepcji” i „Mrocznego Rycerza” był faworytem fanów wśród potencjalnych reżyserów 25. filmu o Agencie 007. Co on sam sądzi na ten temat?

Poszukiwania osoby, która zastąpi Sama Mendesa w fotelu reżyserskim nowych filmów o Bondzie, zdają się trwać w nieskończoność. Już w połowie 2017 roku pojawiła się cała lista nazwisk potencjalnych reżyserów 25. części serii, jednak jedynym, co z niej wynikło, była dotychczas deklaracja Denisa Villeneuve'a, że „Bonda” nie wyreżyseruje. Teraz do tematu odniósł się kolejny rzekomy kandydat na reżysera nowego filmu o słynnym agencie – Christopher Nolan. 

Czy Christopher Nolan wyreżyseruje nowego „Bonda”?

Zarówno fani reżysera, jak i miłośnicy jednej z najsłynniejszych serii w historii kina, byliby przeszczęśliwi, gdyby to własnie Nolan wziął na warsztat kolejny film o Bondzie. Niestety, twórca nominowanej do Oscara „Dunkierki”, nie podziela entuzjazmu związanego tym pomysłem. W wywiadzie dla BBC Radio 4 zadeklarował, że bezapelacyjnie nie będzie reżyserować nowego „Bonda”. Jak powiedział:

Nie będę tym człowiekiem. Nie, kategorycznie. (...) Mam wrażenie, że za każdym razem, kiedy mają zatrudnić nowego reżysera [do filmu o Bondzie], pojawiają się pogłoski, że to mam być ja. Bardzo chciałbym zrobić film o Bondzie w pewnym momencie i myślę, że aktualni producenci, Barbara i Michael, wykonali ogromną pracę i Sam Mendes doskonale sobie poradził z kilkoma ostatnimi filmami, więc tak naprawdę nikt mnie tam nie potrzebuje.

Nolan, podobnie jak Villeneuve, nie wyklucza przy tym możliwości, że kiedyś stanie za kamerą filmowej opowieści o Bondzie. W wywiadzie jasno zaznaczył:

Zawsze inspirowały mnie te filmy, więc pewnego dnia z przyjemnością taki zrobię. 

Jako filmowiec uznawany przez wielu za na największego współczesnego reżysera, bez wątpienia może sobie na taką deklarację pozwolić. W dniu, kiedy zamarzy sobie, by film o Bondzie jednak zrealizować, producenci z pewnością przyjmą go z otwartymi ramionami. Tymczasem jednak, „Bond 25” wciąż nie ma jeszcze reżysera, fabuły ani oficjalnej obsady i jedynym, co tak naprawdę wiadomo, jest to, że w roli Agenta 007 ponownie zobaczymy Daniela Craiga. Premiera filmu została zapowiedziana na 2019 rok. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.