„Bond 25” stracił reżysera. Dlaczego Danny Boyle nie stworzy nowych przygód agenta 007?

Sergiusz Kurczuk
22.08.2018 10:16
„Bond 25” stracił reżysera. Dlaczego Danny Boyle nie stworzy nowych przygód agenta 007? Fot. kadr z filmu Spectre John Rasimus, PacificCoastNews/East News

Nad 25. częścią przygód Jamesa Bonda zawisły czarne chmury. Produkcja straciła reżysera, którym do tej pory był Danny Boyle. Kto stworzy najnowsze przygody agenta Jej Królewskiej Mości?

„Bond 25” to dość tajemnicza produkcja. Na temat fabuły wiadomo nie wiele. Tak naprawdę jedynymi potwierdzonymi informacjami był ponowny angaż Daniela Craiga do głównej roli oraz obsadzenie Dann'ego Boyle'a jako reżysera. Według najnowszych wieści filmowiec znany z takich produkcji, jak „Trainspotting”, „Slumdog, Milioner z ulicy” czy „Steve Jobs” nie stworzy kolejnych przygód Jamesa Bonda.

„Bond 25” - Danny Boyle nie wyreżyseruje filmu

Na oficjalnym Twitterze kolejnego filmu o Bondzie pojawiła się oficjalna informacja, która ogłosiła odejście Boyle'a od prac nad produkcją. 

Michael G. Wilson, Barbara Broccoli i Daniel Craig ogłosili dzisiaj, że z powodu nieporozumień artystycznych Danny Boyle zdecydował, że nie wyreżyseruje „Bonda 25”.

To jedyne szczegóły sprawy, jakie podano do publicznej informacji. Z tweeta wynika, że Boyle sam zdecydował się opuścić posadę reżysera. Zanim filmowiec dostał propozycję, producenci rozważali innych twórców, między innymi Christophera Nolana oraz Denisa Villeneuve'a - twórcę „Blade Runnera 2049”. Villeneuve nie przyjął propozycji, ponieważ jest zajęty pracami nad nową wersją „Diuny”

„Bond 25” - kto wyreżyseruje film?

Producenci nowych przygód agenta 007 mogą mieć teraz mały problem, biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy z wyborem reżysera nowych przygód agenta 007. Na razie nie wiadomo, komu przypadnie zaszczyt reżyserowania „Bonda 25”. Prawdopodobnie o posadę będzie się ubiegało wielu znanych filmowców. Odejście Boyle'a to nie jedyna taka sytuacja w ostatnich miesiącach. Do tej pory przy wysokobudżetowych produkcjach dochodziło jednak do zwolnienia reżysera przez studio. „Nieporozumienia artystyczne” były między innymi powodem odejścia Phila Lorda i Christophera Millera, którzy początkowo mieli stworzyć „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

W roli Bonda po raz ostatni (podobno) wystąpi Daniel Craig. Producentka Barbara Broccoli zapowiedziała, że w 26. części przygód Jamesa Bonda w głównej roli pojawi się czarnoskóry aktor. Premiera „Bonda 25” została zapowiedziana na 25 października 2019 roku, ale nie wiadomo, czy z powodu odejścia Danny'ego Boyla data nie przesunie się na późniejszy termin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.