Czy Bond będzie kobietą? Producentka serii skwitowała temat

Natalia Hluzow
08.10.2018 08:26
Daniel Craig Barbara Broccoli|undefined Fot. Daniel Craig i Barbara Broccoli/Shutterstock

Barbara Broccoli, od lat pełniąca rolę producentki filmów o Bondzie, określiła swoje stanowisko w sprawie zmiany płci Agenta 007.

Podczas gdy wciąż trwają prace nad „Bondem 25”, który zmienił reżysera z Danny'ego Boyle'a na Cary'ego Fukunagę, dyskusje o przyszłości Agenta 007 po odejściu Daniela Craiga nie gasną. Kiedy pada pytanie, kto będzie następnym Bondem, nie wszyscy są zgodni, że powinien to być biały Brytyjczyk o szelmowskim uśmiechu. I choć największe szanse na zastąpienie Daniela Craiga ma obecnie pasujący do rysopisu Agenta 007 Henry Cavill, niektórzy chcieliby w tej roli zobaczyć aktora czarnoskórego lub kobietę. Czy tak się stanie? Barbara Broccoli, producentka serii o Bondzie, ostatecznie podsumowała ten temat.

Barbara Broccoli o kobiecie w roli Bonda

Bond może być biały, czarny, a nawet odgrywany przez Amerykanina, ale nigdy nie zostanie kobietą. W jednej z ostatnich rozmów z brytyjskim dziennikiem „The Guardian” jasno wyraziła to Barbara Broccoli:

Bond jest mężczyzną. Jest męską postacią. Został napisany jako mężczyzna i myślę, że raczej pozostanie mężczyzną. (...) To było pisane w latach 50., więc są pewne rzeczy w jego DNA, które raczej się nie zmienią.

Producenta w ten sposób podkreśliła także, że bohater o bardzo określonym stosunku do kobiet, który został mu przypisany jako jedna z głównych cech jeszcze w latach 50., nie może nagle stać się feministyczną postacią.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Broccoli chciałaby oglądać więcej pełnokrwistych i intrygujących bohaterek na ekranie. I sama przykłada rękę do tego, by takie postacie pojawiały się w filmach. Jak powiedziała:

Twórzmy po prostu więcej kobiecych postaci i sprawiajmy, by opowiadana historia do nich pasowała. (...) Staram się robić w tej kwestii swoje i uważam, że w filmach z Danielem Craigem, stały się one bardziej aktualne pod względem tego jak kobiety są postrzegane.

Podobnego zdania co Broccoli są także inne kobiety z branży filmowej, m.in. Rachel Weisz, żona Daniela Craiga, czy Judi Dench, która w ostatnich filmach o Bondzie wcielała się w postać M.

„Bond 25” - kiedy premiera?

Po zawirowaniach z wyborem reżysera i zobowiązaniami Daniela Craiga, ostatecznie datę premiery 25. filmu o Jamesie Bondzie wyznaczono na 14 lutego 2020 roku.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.