„Botoks” Patryka Vegi jako serial Showmax. Kiedy premiera?

Sergiusz Kurczuk
02.01.2018 11:20
foto: BLAWICKI PIOTR/East News/ Marek Konrad/REPORTER/East News|undefined

Jeśli stęskniliście się za Patrykiem Vegą i jego twórczością, mamy dobrą wiadomość. Od stycznia na platformie Showmax pojawi się serialowa wersja „Botoksu” - ostatniego filmu reżysera.  

Patryk Vega najwyraźniej nie zna słowa umiar. Przywykliśmy już do tego, że jako jeden z nielicznych twórców potrafi zrobić dwa filmy rocznie. Reżyser nie zamierza się zatrzymywać i już niebawem zobaczymy „Botoks” w formie serialu. Film miał premierę 29 września 2017 roku i odniósł spory sukces. Zdobył drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina i zarobił prawie 50 milionów złotych. Jednocześnie czytelnicy Antyradio.pl wybrali ostatnie „dzieło” Vegi najgorszym filmem minionego roku. Jeszcze w styczniu 2018 roku abonenci platformy Showmax będą mieli okazję powrotu do obnażonych kulis mrocznego i brutalnego świata polskiej służby zdrowia. 

To nie pierwszy raz, kiedy Vega postanawia wykorzystać sprawdzony zabieg. W końcu w większości jego filmów występują ci sami aktorzy, grający podobne role, a scenariusz korzysta z widzianych już kilkukrotnie elementów. Widzom Vegi najwyraźniej to nie przeszkadza, więc reżyser podobnie jak w przypadku „Pitbulla” stwierdził, że stworzy serial na postawie filmu. Ale w końcu tylko głupiec poderznąłby gardło kurze znoszącej złote jaja, prawda? Tylko że pierwszy „Pitbull”, który obecnie nie ma już nic wspólnego z Vegą i serial na jego podstawie, znacznie różniły się jakością od ostatnich produkcji reżysera i telewizyjne rozszerzenie było jak najbardziej uzasadnione. 

„Jeśli film tobą wstrząsnął, serial wbije cię w fotel” - krzyczy plakat produkcji Showmax, zamieszczony na oficjalnym Facebooku usługi VOD. W produkcji pojawią się „rozszerzone wątki z filmu i dużo, dużo więcej”. Jeśli oznacza to dużo więcej bezsensownej brutalności, wulgarności i scen seksu z psem, to fani Patryka Vegi powinni być zadowoleni. To nie pierwszy raz, kiedy filmowiec wszedł we współpracę z Showmaksem. Na początku 2017 roku powstał krótkometrażowy „Czerwony punkt” z Ewanem McGregorem w roli głównej, który był filmową reklamą usługi. Premiera serialu „Botoks” zaplanowana jest na 31 stycznia. To jednak nie koniec twórczości Vegi w pierwszym kwartale 2018 roku. Już 23 lutego odbędzie się premiera najnowszego filmu reżysera, zatytułowanego „Kobiety mafii”.  

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.