"Boże Ciało" w pierwszej 5. największych sukcesów tegorocznego box office. Film obejrzało ponad milion widzów

08.11.2019 16:48
Boże Ciało|undefined Fot. materiały prasowe

Najnowszy film Jana Komasy "Boże Ciało" okazał się sukcesem. Produkcja przyciągnęła do kin już ponad milion widzów.

Głośny film "Boże Ciało" wyreżyserowany przez Jana Komasę to opowieść o chłopaku, który mimo powołania nie ma szans na zostanie księdzem ze względu na ciążący na nim wyrok. Młody mężczyzna opuszcza mury poprawczaka i brnie w oszustwo. Decyduje się na udawanie księdza w małej miejscowości. Scenariusz produkcji został oparty na prawdziwych wydarzeniach i pokazuje nie tylko rozterki młodego przestępcy, ale też świetnie maluje obraz zaściankowej, polskiej wsi.

"Boże Ciało" obejrzało już ponad milion widzów

Tematyka około kościelna zachęca polskich widzów do odwiedzania kin. Ogromną popularnością cieszył się chociażby "Kler" czy "Nie mów nikomu" - dokument, który nie trafił na duży ekran. Podobnie stało się z "Bożym Ciałem", które równo miesiąc od premiery może pochwalić się wynikiem 1 059 100 widzów. Oznacza to, ze obraz jest już na 5. miejscu w zestawieniu największych polskich sukcesów tegorocznego box office.

Przeczytaj także

Sukces „Bożego Ciała” już przenosi się na arenę międzynarodową, bowiem prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane na terytoria obejmujące niemalże wszystkie kontynenty. Polski kandydat do Oscara jest także obiektem zainteresowania wielu imprez filmowych – na chwilę obecną film otrzymał zaproszenia na prawie 60 festiwali. Produkcja będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy. W planach jest również 8-odcinkowy serial na podstawie filmu i scenariusza Mateusza Pacewicza.

Zobacz też: Komentarz twórców "Bożego Ciała" w sprawie afery wokół filmu 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.