Bracia Sekielscy zapowiadają nowy film o pedofilii w Kościele. Czy pobije sukces "Tylko nie mów nikomu"?

07.10.2019 09:15
Tylko nie mów nikomu|undefined Fot. kadr z filmu Tylko nie mów nikomu

Film "Tylko nie mów nikomu" odniósł ogromny sukces. Kiedy premiera "Zabawy w chowanego"?

Początek roku 2019 zdominował wstrząsający film Tomasza i Marka Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Dokument opowiadał o ofiarach księży pedofilów oraz pokazywał, jak działa Kościół Katolicki w Polsce. Materiału było jednak tak dużo, że twórcy postanowili pociągnąć temat. Z tego powodu powstał film "Zabawa w chowanego". Kiedy odbędzie się premiera dokumentu?

"Zabawa w chowanego" - nowy film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele

Tuż po premierze "Tylko nie mów nikomu" niezależni twórcy ogłosili zbiórkę za pomocą portalu Patronite na kolejne przedsięwzięcia. Wśród nich znalazła się kontynuacja "Tylko nie mów nikomu". Zbiórka zakończyła się w lipcu 2019 roku. Chociaż produkcja jest już prawie gotowa, premiera filmu może się przesunąć przez stan zdrowia Tomasza Sekielskiego. Dziennikarz przeszedł kilka tygodni temu operację zmniejszania żołądka. Wciąż dochodzi do siebie.

Przeczytaj także

Marek Sekielski rozmawiał z portalem Wirtualne Media. Zdradził, jak obecnie wygląda praca nad filmem i opowiedział o zdrowiu swojego brata.

To spowodowało, że trochę musieliśmy wyhamować z pracami. Planowaliśmy, aby „Zabawę w chowanego” zrealizować jesienią, ale coraz częściej myślę, aby to był listopad lub styczeń. Gdyby nie udało się nam zdążyć na listopad, ze względu na święta Bożego Narodzenia nie będziemy emitować filmu w grudniu. Jednak nie podjęliśmy jeszcze decyzji - wszystko zależy od tego, w jakiej formie będzie Tomek.

Sekielski zapewnił, że ekipa wciąż kręci potrzebny do filmu materiał. To jednak niejedyny dokument, który obecnie powstaje pod okiem Sekielskich. Równolegle pracują nad filmem na temat afery SKOK-ów. Premiera tego tytułu ma odbyć się wiosną 2020 roku. Jeśli jednak przesunie się premiera "Zabawy w chowanego", niewykluczone, że produkcję o SKOK-ach również zobaczymy nieco później.

Przeczytaj także

"Zabawa w chowanego" - kiedy premiera?

Ciąg dalszy historii o bestialstwie księży polskiego Kościoła Katolickiego zobaczymy więc w listopadzie 2019 albo styczniu 2020 roku. Film "Zabawa w chowanego" podobnie jak "Tylko nie mów nikomu" trafi całkowicie za darmo na serwis Youtube. Poprzedni film Sekielskich cieszył się ogromnym zainteresowaniem i odbił się echem wśród opinii publicznej. Po niecałym roku od premiery "Tylko nie mów nikomu" przekroczył próg 22 milionów wyświetleń.

Przeczytaj także

Trzeci film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele

To jednak nie koniec. Twórcy zapowiedzieli, że w planach mają kolejny dokument o księżach pedofilach. W niezatytułowanym jeszcze filmie Sekielscy sięgną znacznie dalej w hierarchii Kościoła Katolickiego i poruszą między innymi wątek Jana Pawła II. Żeby jednak zrealizować produkcję, potrzebują miliona złotych. Obecnie mają już jedną czwartą potrzebnych funduszy, co potwierdził Marek Sekielscy. 

Obecny poziom zbiórki i zebrana kwota nas zadowalają - to już 25 proc.potrzebnej sumy. Zakładałem, że zbiórka będzie trwać do połowy przyszłego roku. Idzie nam bardzo dobrze.

Zapowiada się, że "Zabawa w chowanego" i trzecia część wstrząsającej opowieści o księżach pedofilach odniesie kolejny sukces. Czy pobije zainteresowanie, jakim cieszył się film "Tylko nie mów nikomu"? Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: Fragment filmu Tomasz Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wypowiedź jednego z księży szokuje

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.