Który film z Bradem Pittem jest najlepszy? [SONDA]

Natalia Hluzow
28.08.2018
Aktualizacja: 04.02.2020 09:49
Brad Pitt najlepsze filmy|undefined Fot. Everett Collection/EAST NEWS; United Archives/EAST NEWS; kadr z filmu "Big Short"

Brad Pitt to jedna z największych współczesnych gwiazd kina. Nietrudno wskazać, jakie filmy z jego udziałem lubimy i za jakie role go cenimy. Sztuką jest natomiast wybrać jeden, najlepszy film z Bradem Pittem. Potraficie to zrobić?

Brad Pitt od ponad 20 lat utrzymuje się na pozycji jednego z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych i najprzystojniejszych aktorów Hollywood. Za jego ogromny sukces odpowiada jednak nie tylko modelowa sylwetka i symetryczna uroda, ale także olbrzymi talent, który Pitt zaprezentował światu w rozmaitych, bardzo zróżnicowanych rolach.

Najlepsze filmy z Bradem Pittem

Filmy z Bradem Pittem nie ograniczają się do jednego gatunku czy typu postaci. Od blockbusterów, przez kino gatunkowe, po przejmujące dramaty i filmy niezależne - Brad Pitt zdaje się nie bać żadnego aktorskiego wyzwania. Prócz ról amantów w „Wichrach namiętności” czy „Joe Blacku”, cwaniaków o szelmowskim uśmiechu w serii „Ocean’s” czy „Thelmie i Louise” i twardzieli z „Fight Clubu”, „Siedem”, „Zdrady”, „Furii” czy „Troi”, grał też psychopatycznego seryjnego mordercę („Kalifornia”), słabo rozgarniętego cygańskiego boksera („Przekręt”), wampira o moralnych dylematach („Wywiad z wampirem”), żydowskiego wojskowego, który mści się na nazistach („Bękarty wojny”), mężczyznę, który doświadczył rodzinnej tragedii („Babel”), spokojnego przedsiębiorcę giełdowego („Big Short”), obłąkanego chłopaka („12 małp”), a nawet idiotę („Tajne przez poufne”).

Od pojawienia się w filmie „Thelma i Louise”, który przyniósł mu rozgłos w 1991 roku, po „Deadpoola 2” z roku 2018, gdzie wystąpił w żartobliwym epizodzie, Brad Pitt zachwyca i zaskakuje swoich fanów, prezentując bardzo rozległe spectrum aktorskich możliwości. Już niebawem Brad Pitt ponownie zagra u Quentina Tarantino w jego pełnym rozmachu projekcie „Once Upon a Time in Hollywood”, gdzie po raz pierwszy wystąpi u boku Leonarda DiCaprio. Będzie to kolejny z niemal 60 filmów, w których dotychczas wystąpił. Który z nich był najlepszy i w której roli poradził sobie najsprawniej?

Brad Pitt Leo DiCaprio Fot. foto: instagram / BEEM/EAST NEWS

Brad Pitt: Najlepsze filmy

By nie wypisywać wszystkich filmów, w jakich zagrał Pitt (włącznie z jugosłowiańskią produkcją o chłopcu z rzadką chorobą skóry), postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie i w sondzie zaprezentować wybrane przez nas 20 tytułów. W oddzielnym artykule znajdziecie wyniki sondy na najlepsze filmy z Bradem Pittem.

20 najlepszych filmów z Bradem Pittem Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Najlepsze role Brada Pitta

Choć w dobrych filmach zazwyczaj możemy podziwiać dobrze napisane i zagrane postaci, nie zawsze najlepszy film z udziałem aktora prezentuje rolę jego życia. Dlatego też w osobnej ankiecie możecie zagłosować na najlepsze role aktora które również wyselekcjonowaliśmy i ograniczyliśmy do liczby 20 flimów z Bradem Pittem. Niech wygra najlepszy!

20 najlepszych ról Brada Pitta Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Głosowanie zakończyliśmy 14 września 2018 roku. Najlepsze role Brada Pitta prezentujemy w osobnym artykule.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.