Brad Pitt – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
15.09.2018 10:27
Brad Pitt najlepszy film i rola|undefined Fot. 20TH CENTURY FOX / MORTON, MERRICK / AlbumEAST NEWS

Jakie są najlepsze filmy z Bradem Pittem i które role aktora zasługują na największy podziw? Prezentujemy najciekawsze tytuły i niezapomniane występy jednego z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazdorów.

Brad Pitt zaczął grywać w filmach już w latach 80., jednak dopiero rola autostopowicza J.D. w „Thelmie i Louise” stała się prawdziwym przełomem w jego karierze. Od tego momentu otrzymywał już coraz większe i coraz ciekawsze role, aż do osiągnięcia statusu jednej z największych gwiazd Hollywood, który utrzymuje do dziś.

Atrakcyjność fizyczna Pitta wyeksponowana w jego pierwszej ważnej roli przez lata była nie tylko jego atutem, ale i brzemieniem. Aktor w oczach wielu stał się bowiem filmowym przystojniakiem, który nadaje się tylko do rozkochiwania w sobie żeńskiej części publiczności. Być może właśnie dlatego zaczął przyjmować role coraz dziwniejsze i zrywające z wizerunkiem amanta.

Pierwszą nominację do Złotego Globu zdobył wprawdzie za występ w romantycznych „Wichrach namiętności” w 1994 roku, jednak statuetkę otrzymał dopiero za rolę psychicznie chorego chłopaka w „12 małpach”. Zdobył też Puchar Volpiego dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji za „Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Był pięciokrotnie nominowany do Oscara. Nagrodę przyniosła mu drugoplanowa rola w „Zniewolonym” Steve’a McQueena. Do historii przeszły też - mniej uznane na festiwalach, za to kultowe dla publiczności - kreacje Pitta w mocnych filmach, takich jak „Siedem”, „Fight Club”, „Przekręt” czy „Bękarty wojny”.

Która z wymienionych ról była najlepsza? Do jakiego filmu z Bradem Pittem wracacie najchętniej? Sprawdźcie wyniki naszej sondy!

Brad Pitt fight club Fot. foto: 20TH CENTURY FOX / AlbumEAST NEWS

Ranking filmów z Bradem Pittem

Jeśli chodzi o najlepsze filmy z Bradem Pittem, trudno byłoby wyobrazić sobie innego zwycięzcę, niż tego, który otrzymał aż 27% Waszych głosów. Mowa oczywiście o „Fight Clubie” Davida Finchera, jednym z najbardziej genialnych filmów w historii kina, gdzie Pitt wcielił się w walczącego z systemem Tylera Durdena, założyciela podziemnego kręgu.

Na drugim miejscu, również bez niespodzianek, uplasowały się „Bękarty wojny”. Uznawany przez wielu fanów za szczytowe osiągnięcie Quentina Tarantino film zdobył 16% głosów.

Trzecie miejsce z wynikiem 12% zgarnął mroczny thriller „Siedem” – kolejne dzieło Finchera na podium. Jakie tytuły znalazły się na kolejnych miejscach? Ranking 20 najlepszych filmów z Bradem Pittem prezentujemy poniżej:

Najlepsze filmy z Bradem Pittem [RANKING]

 1. Fight Club - 27%
 2. Bękarty wojny - 16%
 3. Siedem - 12%
 4. Joe Black - 7%
 5. Wywiad z wampirem - 7%
 6. Przekręt - 6%
 7. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - 6%
 8. Big Short - 6%
 9. Thelma i Louise - 2%
 10. Wichry namiętności - 2%
 11. 12 małp - 2%
 12. Ocean's Eleven - 2%
 13. World War Z - 2%
 14. Babel - 1%
 15. Tajne przez poufne - 1%
 16. Moneyball - 1%
 17. Zdrada - 0%
 18. Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda - 0%
 19. Drzewo życia - 0%
 20. Zniewolony. 12 Years a Slave - 0%
Brad Pitt najlepsze filmy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Najlepsza rola Brada Pitta – ranking

Wyniki sondy na najlepszą rolę Brada Pitta wskazują, że jego kreacje mają dla Was ścisły związek z jakością filmów. Dwa pierwsze miejsca pokrywają się bowiem z rankingiem produkcji z udziałem aktora – 28% głosów i pierwsze miejsce zdobył Tyler Durden z „Fight Clubu”, zaś drugie z wynikiem 12% – Aldo Raine z „Bękartów wojny”. Zmieniła się jedynie pozycja zamykająca podium. Gościnny występ Pitta w „Deadpoolu 2” rozbawił widzów tak bardzo, że na Vanishera zagłosowało aż 11% osób. David Mills z „Siedem” znalazł się dopiero na… siódmym miejscu. Kompletne wyniki głosowania poniżej:

Brad Pitt najlepsze role Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Swoją ostatnią główną rolę Brad Pitt zagrał w oryginalnej produkcji Netfliksa pt. „Machina wojenna”. W 2019 roku zobaczymy go natomiast u boku Leonarda DiCaprio w „Once Upon a Time in Hollywood” – najnowszym dziele Quentina Tarantino.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.