Brad Pitt porównał przypadek Harveya Weinsteina do działań Charlesa Mansona

31.07.2019 11:28
Brad Pitt porównał przypadek Harveya Weinsteina do działań Charlesa Mansona Fot. shutterstock.com

Aktor stwierdził, że obydwa kazusy były przykładem tego jak "Hollywood potrzebowało przejść metamorfozę". W przypadku Weinsteina była to jednak zmiana w dobrą stronę.

Brad Pitt promuje obecnie film "Once Upon a Time in Hollywood", w którym gra Cilffa Boothe'a, kaskadera i dublera aktora Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio). Produkcja jest osadzona pod koniec lat 60. XX wieku w Hollywood. W filmie pojawia się również wątek związany z Charlesem Mansonem oraz Sharon Tate, która została zamordowana przez popleczników Mansona. Aktor określił to wydarzenie "zakończeniem pięknej rewolucji".

Brad Pitt: Manson był przykładem "re-kalibracji Hollywood"

W wywiadzie z The Sunday Times wyjaśnił, że o tych zmianach opowiedzieli mu rodzice, którzy należeli wówczas do ruchu hippisowskiego:

Rodzicie wytłumaczyli mi, że to był koniec wyidealizowanej rewolucji. Oni wciąż są hippisami, ale dla nich to była utrata marzenia. Jak tłumaczy Quentin, mamy przedstawić taką utopię, ale z poczuciem, że gdzieś w tle czai się ta ciemna strona ludzkości, która w końcu powstaje i kończy piękny sen. To było tak ogromnym szokiem, że niektórzy ludzie zaczęli tworzyć teorie spiskowe. To natychmiast skończyło pewną erę.

Przeczytaj także

Następnie dziennikarz zapytał Pitta, czy przypomina sobie jakąś sytuację z czasów współczesnych, która miała duży wpływ na Hollywood:

Sprawa Harveya Weinsteina. Czy mogę to powiedzieć? Myślę, że po raz kolejny Hollywood się re-kalibruje. Tym razem jednak w zdecydowanie dobry sposób.

Teraz widzę nową męskość. Facetów, którzy są wrażliwi. Nie chodzi mi o bycie beksą - chodzi o mężczyznę, który zdaje sobie sprawę ze swoich wad i otwarcie o nich mówi. I z prawdziwymi emocjami, a nie tylko pustymi mięśniami. Ale to może być tylko moje odczucie starego człowieka, który narzuca swój światopogląd na wszystkich innych.

Film "Once Upon a Time in Hollywood" zadebiutuje w polskich kinach 16 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz także: 10 filmów, które należy obejrzeć przed Once Upon a Time in Hollywood

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.