Brendan Fraser wyjaśnił, dlaczego "Mumia" z Tomem Cruisem była totalną porażką komercyjną i artystyczną

13.10.2022 15:32
Brendan Fraser wyjaśnił, dlaczego "Mumia" z Tomem Cruisem była totalną porażką komercyjną i artystyczną Fot. Everett Collection/East News

Gwiazdor filmów "Mumia" z przełomu wieków Brendan Fraser wyjaśnił niedawno, dlaczego jego zdaniem nowa wersja serii z Tomem Cruisem okazała się być wielką porażką.

Mumia - dlaczego film z Cruisem nie odniósł sukcesu?

Nawet Tom Cruise nie był w stanie sprawić, żeby ludzie poszli do kina na nową wersję "Mumii". Film z 2017 roku miał być jednym z głównych fundamentów "Dark Universe", czyli horrorowego odpowiednika MCU, ale jego porażka była tak spektakularna, że plany zostały porzucone i Universal musiał pójść zupełnie innym tropem.

Polecamy

Wersja Cruise'a miała znacznie bardziej nawiązywać do horrorów ze złotej ery Hollywood, jednak niepokojąca atmosfera i dawkowanie napięcia znane z tamtych filmów zostały porzucone na rzecz szybkich jump scare'ów oraz bombastycznych scen akcji. To spowodowało, że produkcja nie była ani udanym filmem grozy, ani dobrym filmem akcji. Gwiazdor filmów z serii "Mumia" z przełomu wieków, Brendan Fraser, znalazł jednak jeszcze jeden powód dla tej klapy.

Fraser w niedawnym wywiadzie z Variety wyjaśnił, że jego zdaniem filmowi z 2017 roku zabrakło zwyczajnie dobrej zabawy. Elementów humorystycznych, sympatycznych postaci, energetycznych scen akcji - a wiemy, że Cruise potrafiłby sprzedać coś takiego, bo w końcu świetnie przyjęta i popularna seria "Mission: Impossible" zawiera dokładnie te same cechy.

Jak opowiedział Fraser:

Trudno jest zrobić taki film. My mieliśmy pewien składnik, którego nie widziałem w nowej produkcji - nasza "Mumia" miała dużo więcej zabawy. Tego mi osobiście brakowało w wersji Toma. Moim zdaniem za bardzo poszli w stronę zwyczajnego horroru. "Mumia" powinna być dobrą przygodą, a nie przerażającym kinem grozy. I wiem, jak trudno jest to zrobić, bo podchodziłem do tego aż trzy razy.

Polecamy

Oryginał z 1999 roku nadal jest uważany za jedną z najlepszych przygodówek wszech czasów i był na tyle dużym hitem, że doczekał się dwóch kontynuacji i spin-offa w postaci "Króla Skorpiona" z Dwayne'em Johnsonem. Więc krótko mówiąc tak - Fraser raczej wie, o czym mówi.

Aktor przyznał też w tym samym wywiadzie, że byłby otwarty na powrót do "Mumii", aczkolwiek nie za bardzo sobie wyobraża, o czym mógłby opowiadać nowy film.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.