Brian De Palma zrealizuje horror na temat… Harveya Weinsteina

Natalia Hluzow
04.06.2018 12:46
Harvey Weinstein, Fot. MediaPunch/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS; kadr z filmu "Carrie"

Mistrz gatunku, który w 1976 roku przeniósł na ekran „Carrie” Stephena Kinga, planuje powrócić do horroru, realizując przerażającą opowieść o Harveyu Weinsteinie.

Briana De Palmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Filmowiec ten wydał na świat takie klasyki kina jak „Człowiek z blizną”, „Nietykalni” czy „Carrie” na podstawie prozy Stephena Kinga. Teraz przymierza się do realizacji horroru, do którego stworzenia zainspirowała go historia Harveya Weinsteina.

Harvey Weinstein „bohaterem” horroru?

Reżyser i scenarzysta o swoich planach związanych z historią Weinsteina opowiedział francuskiemu Le Parisien podczas jednego z ostatnich wywiadów:

Piszę [scenariusz] filmu o tym skandalu. Prowadzę w tej chwili rozmowy z francuskim producentem. Postać w moim filmie nie będzie nazywała się Harvey Weinstein, ale będzie to horror o seksualnym agresorze, a jego akcja będzie toczyła się w środowisku filmowym.

De Palma nie określił, kiedy zamierza skończyć scenariusz, a tym bardziej, kiedy film może trafić do kin, jednak zważywszy na wcześniejsze dokonania reżysera – spodziewamy się mocnych wrażeń.

Carrie Fot. foto: kadr z filmu Carrie

Filmy i seriale na temat Harveya Weinsteina

Film De Palmy to nie jedyny projekt dotyczący hollywoodzkiego molestatora, który znajduje się na etapie preprodukcji. Firma produkcyjna Brada Pitta, Plan B, oraz Annapura Television są na etapie przygotowań do realizacji filmu o śledztwie dziennikarskim Jodi Kantor i Megan Twohey, które w październiku 2017 roku na łamach NYT ujawniły mroczne sekrety Weinsteina. Ryan Murphy tworzy obecnie serial o ruchu #metoo, natomiast David Mamet napisał sztukę teatralną na temat niesławnego producenta, w którego ma się wcielić John Malkovich. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.