Brie Larson ma nadzieję, że w "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka

Sergiusz Kurczuk
15.02.2019 12:59
Brie Larson (Kapitan Marvel)|undefined Fot. materiały promocyjne

Do kin niebawem wejdzie film "Kapitan Marvel'. Twórcy już myślą o dalszej przyszłości serii. Brie Larson ma nadzieję, że jeśli powstanie 2. części filmu, to pojawi się w niej ulubienica czytelników komiksów Marvela - Kamala Khan lepiej znana jako Ms. Marvel. 

Już za kilka tygodni zadebiutuje pierwszy w 2019 roku film od Marvel Studios. Mowa o długo wyczekiwanej produkcji, opowiadającej o kosmicznej superbohaterce znanej jako Kapitan Marvel. Będzie to pierwszy tytuł rozgrywający się w MCU, w którym główną rolę gra postać żeńska. Odtwórczyni tytułowej  heroiny Brie Larson ma nadzieję, że seria przetrze szlaki i w drugiej części "Kapitan Marvel" zobaczymy w końcu kinowy odpowiednik Kamali Khan znanej lepiej jako Ms. Marvel. 

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel 2" - Briel Larson chce, żeby w filmie wystąpiła Ms. Marvel

Obecnie trwa trasa promocyjna "Kapitan Marvel". Z tej okazji Brie Larson, Kevin Feige i inni przedstawiciele Marvel Studios udali się na konferencję prasową do Singapuru. Aktorka została zapytana o ewentualną 2. część filmu i postać, z którą jej bohaterka miałaby dzielić ekran. Larson odpowiedziała, że w sequelu powinna pojawić się Kamala Khan. 

Marzę, żeby to była Ms. Marvel. 

Odpowiedź aktorki spotkała się z ogromnym entuzjazmem osób zgromadzonych na konferencji. Wszystko dlatego, że obecna Ms. Marvel cieszy się bardzo dużą popularnością wśród fanów Marvela. Jeszcze do niedawna tym pseudonimem posługiwała się Carol Danvers, czyli obecna Kapitan Marvel. Jednak kiedy bohaterka przejęła miano słynnego kosmicznego herosa, nową Ms. Marvel została nastoletnia Amerykanka pakistańskiego pochodzenia - Kamala Khan. Kamala jest jedną z Inhumans i posiada moce podobne do zdolności Mr. Fantastica z Fantastic Four

13 Fot. foto: Ms. Marvel vol. 3 #13

 Zadebiutowała w 2013 roku na kartach 7. numerze "Captain Marvel". Superbohaterką została rok później w komiksie "All-New Marvel NOW! Point One #1.NOW". Jako wierna fanka oryginalnej Ms. Marvel z dumą nosi na piersi logo swojej idolki. Szybko zyskała popularność czytelników i dostała własną serią komiksową. Działała sama i w takich grupach jak Avengers czy Secret Warriors. Obecnie jest członkinią nowej wersji Champions

Czy Kamala Khan dołaczy do MCU?

Oczywiście słowa Larson niczego nie potwierdzają. Jednak współgrają z tym, co w połowie 2018 roku powiedział Kevin Feige, zapytany o przyszłość MCU. Filmowiec zdradził, że przedstawiciele Marvel Studios biorą pod uwagę produkcję poświęconą Ms. Marvel. Biorąc pod uwagę zainteresowanie "Kapitan Marvel" i poprzednią politykę przedstawicieli studia, nie wykluczone, że Kamala Khan rzeczywiście zadebiutuje w 2. części "Kapitan Marvel". Kto wie, może w filmie w reżyserii Anny Boden i Ryana Flecka, pojawi się zapowiedź nadejścia nastoletniej superbohaterki. Przekonamy się 8 marca 2019 roku, kiedy "Kapitan Marvel" wejdzie na ekrany polskich kin.

>>Zobacz też: Kto jest kim w filmie "Kapitan Marvel"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.