Brigitte Bardot wytyka uczestniczkom akcji #metoo śmieszność i hipokryzję

Natalia Hluzow
18.01.2018 14:24
Brigitte Bardot wytyka uczestniczkom akcji #metoo śmieszność i hipokryzję Fot. kadr z filmu „I bóg stworzył kobietę”

Kolejna francuska gwiazda skrytykowała akcję #metoo i zaangażowane w nią aktorki z Hollywood.

Kolejna francuska aktorka przeciw akcji #metoo

Po jawnej deklaracji Catherine Deneuve przeciwko ruchowi #metoo, głos zabrała inna legendarna gwiazda francuskiego kina. Brigitte Bardot w rozmowie z Paris Match wypowiedziała się negatywnie o osobach uskarżających się na to, że były molestowane seksualnie. Według Bardot, wiele aktorek szuka w ten sposób rozgłosu:

Przeważająca większość z nich wykazuje się hipokryzją i śmiesznością. Wiele aktorek próbuje uwodzić producentów, by dostać rolę. A później, byśmy o nich rozmawiali, mówią, że były molestowane.

Symbol rewolucji seksualnej w obronie wolności obyczajów

Bardot, którą film „I bóg stworzył kobietę” uczynił żywym symbolem rewolucji seksualnej, twierdzi, że nigdy nie doświadczyła molestowania ze strony mężczyzn. A to, że czasem nazywali ją piękną lub chwalili jej „mały, śliczny tyłek”, uważa za czarujące.

Wypowiedzi Francuzki, która zaczynała karierę w latach 50. XX wieku, są przykładem diametralnie innego podejścia do tematu od tego, które reprezentuje m.in. Sharon Stone. Hollywoodzka gwiazda twierdzi bowiem, że 40 lat temu młoda, piękna kobieta w branży filmowej była skazana na ciągłe niebezpieczeństwo.

sharon stone o molestowaniu Fot. foto: kadry z filmu "Nagi instynkt"

Czy jest możliwe, by środowisko filmowe w latach 50. i 60. we Francji aż tak bardzo różniło się pod tym względem od Hollywood w latach 80.? A może jest to kwestia różnic między Europejkami i Amerykankami w podejściu do seksu i relacji damsko-męskich? Czy to Europejki po prostu przyzwyczaiły się do południowoeuropejskiej kultury macho czy to Amerykanki z purytańskich domów tylko histeryzują z powodu przysłowiowego „złapania za kolano”? Prawda, jak to zwykle bywa, zapewne leży gdzieś pośrodku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.