Cable lepszy niż w „Deadpoolu 2”? Zobacz fanowski film o mutancie z przyszłości

Sergiusz Kurczuk
03.04.2018 16:09
foto: film Cable: Chronicles of Hope|undefined Fot. K&K Productions/YouTube

„Deadpool 2” wprowadzi do filmowego uniwersum między innymi postać Cable'a. Fani postaci stworzyli osobną krótkometrażową produkcję, poświęconą podróżującemu w czasie bohaterowi. 

Zanim wytwórnia 20th Century Fox zaprezentowała, jak będzie wyglądał filmowy Cable, grany przez Josha Brolina, twórcy kanału YouTube K&K Productions, powołali do życia prawie 7-minutowy film opowiadający o mutancie z przyszłości. W drugiej połowie 2016 roku pojawił się fanowski film zatytułowany „Cable: Chronicles of Hope”. Oprócz tytułowego herosa w filmie zobaczymy też kilka innych postaci dobrze znanych czytelnikom komiksów Marvela.

„Cable: Chronicles of Hope” - fanowski film o Nathanie Summersie

Historia opowiedziana przez twórców, opiera się w dużej mierze na historii znanej jako „Messiah Complex”. Po wydarzeniach z „House of M” liczba mutantów drastycznie spada. Po latach rodzi się pierwsze dziecko z genem X. Grupy złoczyńców i herosów zaczynają wyścig po dziewczynkę. Na miejsce jako pierwszy dociera Cable, który zabiera ją w przyszłość i wychowuje jak córkę. Daje jej na imię Hope, wierząc, że dziewczyna jest mesjaszem mutantów. W końcu postanawia wrócić do teraźniejszości, gdzie na jego drodze staje Bishop, który zamierza zabić Hope.

W „Cable: Chronicles of Hope” pojawia się wiele odniesień do „Messiah Complex”: powrót do teraźniejszości, Bishop, grupa Purifiers, relacja Cable'a i Hope oraz motyw mesjasza mutantów. Poza tym mamy też odniesienia do innych X-Men. Gościnnie występuje Nightcrawler i samolot X-Men Blackbird. Jeśli chodzi o choreografię walk i efekty specjalne, to jak na amatorski poziom jest naprawdę dobrze. Szczególnie miło ogląda się sekwencję potyczki Purifiers z Nightcrawlerem. Minusem jest niestety aktor wcielający się w tytułową rolę. Być może odnalazłby się w „Klanie”, ale raczej nie pasuje na Cable'a. Zresztą mężczyzna nie wygląda na prawdziwego twardziela, którym był Nathan Summers. 

Jak Josh Brolin zaprezentuje się w roli mutanta z przyszłości? Zobaczymy już niedługo, bo bohater oraz inni członkowie X-Force zadebiutuje na ekranach kin już 18 maja 2018 roku w sequelu „Deadpoola”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.