Carrie Fisher pojawi się w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VIII”

Robert Skowronski
28.12.2016 11:20
Carrie Fisher pojawi się w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VIII” Fot. kadr z filmu

Świat „Gwiezdnych wojen” nie będzie bez niej już taki sam. Na szczęście udało się wcześniej zarejestrować sceny z udziałem aktorki.

Carrie Fisher zmarła w wieku 60 lat po przeżyciu kilka dni wcześniej zawału na pokładzie samolotu. Teraz wspomina je całe Hollywood i wydawać by się mogło, że ostatnim dziełem, w którym było nam dane ją zobaczyć pozostanie „Przebudzenie Mocy”, ale tak jednak nie jest. Zdążono nagrać wszystkie sceny z udziałem Carrie Fisher, które znajdą się w „Epizodzie VIII” mającym mieć swoją premierę 14 grudnia 2017 roku.

Księżniczka Leia powróci zatem na ekrany jeszcze raz. Co więcej według przecieków dotyczących obecnej wersji scenariusza jej rola będzie większa niż w „Przebudzeniu Mocy”. Czy tak już zostanie? LucasFilm milczy w tej kwestii. W imieniu firmy głos zabrała za to Kathleen Kennedy mówiąc o odejściu aktorki:

Carrie zajmuje specjalne miejsce w sercu każdego z LucasFilm. Ciężko jest myśleć o świecie bez niej. Dla świata była księżniczką Leią, ale dla nas była wyjątkową przyjaciółką.

Oczywiście film Riana Johnsona, jak to już bywa w przypadku tak dużych produkcji, czeka etap dokrętek i podobnych zabiegów. Jak i czy wpłynie to na ilość czasu na ekranie dla generał Lei? Nie wiadomo. Można jedynie podejrzewać, że w związku ze śmiercią Carrie Fisher zostaną naniesione poprawki na scenariusz „Epizodu VIII”. To dlatego, że aktorka miała się też pojawić w 9. części. Zobaczymy zatem jak zostanie rozwiązana kwestia losów Lei w najbliższej odsłonie.

Informacja o śmierci aktorki została podana pierwszy raz przez Billie Lourd, córkę Fisher. Również i ona miała małą rolę w „Przebudzeniu Mocy” jako porucznik Connix i miała się pojawić w 8. odsłonie sagi u boku matki.

„Gwiezdne wojny: Epizod VIII” doczekały się już pierwszej zapowiedzi. Z kolei Adam Driver wyznał, że scenariusz filmu jest świetny i przypomina „Imperium kontratakuje”. W jednym z ostatnich wywiadów aktor wypowiedział się na temat reżysera widowiska:

To genialny filmowiec. On również napisał scenariusz i doskonale rozumie ważność dwuznaczności i niuansów. Stworzył coś, co moim zdaniem jest znakomite.

Głos Carrie Fisher usłyszymy także w dwóch odcinkach nowego sezonu „Family Guya”. Aktorka udzielała się w serialu od 2005 roku użyczając głosu Angeli. Na dany moment nie wiadomo, kiedy odcinki z jej udziałem zostaną wyemitowane.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.