Carrie Fisher uhonorowana podczas uroczystej premiery „Ostatnich Jedi”

Natalia Hluzow
15.12.2017 12:20
Carrie Fisher uhonorowana podczas uroczystej premiery „Ostatnich Jedi” Fot. kadr z wideo

Aktorce wcielającej się w postać księżniczki Lei oddano pośmiertny hołd podczas hollywoodzkiej premiery filmu.

Fani „Gwiezdnych wojen” wyczekiwali premiery „Ostatnich Jedi” z wielu powodów. Jednym z nich był niezaprzeczalnie fakt, że VIII epizodem „Star Wars” pożegnano się z Carrie Fisher. Aktorka, która z gwiezdną sagą była związana od samego początku, odeszła w grudniu 2016 roku. Przed śmiercią zdążyła jednak nagrać sceny do 8. części „Gwiezdnych wojen”, dzięki czemu dziś możemy po raz ostatni oglądać ją w roli legendarnej księżniczki Lei.

Rian Johnson nazwał to najpiękniejszym pośmiertnym hołdem dla aktorki. Teatr Chiński Graumana postanowił jednak dodatkowo uhonorować jej pamięć podczas premiery filmu.

Dedykowane Carrie przez Teatr Chiński, jej starwarsowy dom od 1977 roku. „Kochamy Cię Carrie”

Pamiątkową tablicę zaprezentował brat Fisher, Todd. Umieszczone na niej słowa odnoszą się do faktu, że premiera „Nowej nadziei” w 1977 roku odbyła się właśnie w Teatrze Chińskim Graumana. George Lucas po raz pierwszy miał wtedy okazję zobaczyć, jak widzowie ustawiają się w długich kolejkach, by zdobyć bilety na „Star Wars”.

Dziś, po 40 latach, kiedy na ekrany trafia już 8. część sagi, po bilety na „Star Wars” wciąż ustawiają się dłuuuugie kolejki. Film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” można bowiem już oglądać w kinach. Premiera odbyła się 14 grudnia 2017 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.