Który filmowy kostium Catwoman jest najlepszy? [SONDA]

Natalia Hluzow
13.08.2018 22:04
Catwoman aktorki|undefined Fot. materiały promocyjne i kadry z filmów

Każda z filmowych wersji Catwoman miała swoje niekwestionowane zalety oraz pewne wady. Wszystkie cechowała wyjątkowa uroda i seksapil. Pewne kwestie są tutaj oczywiste, a inne nierozstrzygalne, ale na pewno można rozsądzić, która z nich miała najlepszy kostium.

Catwoman to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci DC Comics, która po raz pierwszy pojawiła się w towarzystwie Batmana jako „the Cat” na kartach pierwszego numeru „Batman vol. 1” w 1940 roku. Wtedy była jeszcze złoczyńcą, jednak z biegiem lat Selina Kyle wraz ze swoim kocim alter-ego ewoluowała z roli przeciwniczki do sojuszniczki, a nawet ukochanej Mrocznego Rycerza.

Twórcami postaci są Bob Kane i Bill Finger, którzy wzorowali się na gwiazdach filmowych z lat 30. Kiedy Catwoman trafiła na kinowy ekran, zaczęły wcielać się w nią aktorki równie piękne i seksowne co pierwowzory bohaterki. I choć kinowe produkcje z udziałem Kobiety-Kot wypadały różnie, wszystkie filmowe wcielenia bohaterki wyróżniał seksapil, zwinność i... charakterystyczny kostium.

Kostiumy Catwoman w kinowych filmach

Który z filmowych strojów Catwoman prezentował się najlepiej i najtrafniej oddawał charakter tej ikonicznej postaci? Prześledźcie wizerunki Kobiety-Kot w kinowych produkcjach i zagłosujcie w naszej sondzie!

Lee Meriwether w filmie „Batman zbawia świat” (1966)

W pierwszym kinowym filmie o przygodach Batmana nie mogło oczywiście zabraknąć Kobiety-Kot. Wówczas wcieliła się w nią Lee Meriwether, która zastąpiła aktorki z wcześniejszego serialu - Julie Newmar i Erathę Kitt, wyposażona w złoty pas i złote pazury.

Lee Meriewether jako Catwoman Fot. foto: kadr z filmu "Batman zbawia świat"

Michelle Pfeiffer w filmie „Powrót Batmana” (1992)

Zanim Michelle Pfeiffer dołączyła do filmowego uniwersum Marvela jako Janet van Dyne aka Wasp, zagrała pamiętną rolę Catwoman w sequelu „Batmana” Tima Burtona. Uważana przez wielu za najseksowniejszą Kobietę-Kot w historii, prezentowała się w przywodzącym na myśl strój sado-maso kostiumie, co dodatkowo potęgował bicz w jej dłoni.

Michelle Pfeiffer jako Catwoman

Halle Berry w filmie „Kobieta-Kot” (2004)

Równie seksowna, ale o wiele gorzej przyjęta w roli bohaterki DC, Halle Berry zagrała tytułową rolę w jedynym (dotychczas) solowym filmie Catwoman. Choć prezencji Berry trudno cokolwiek zarzucić, z kreowaniem słynnej postaci było już nieco gorzej. Za rolę karykaturalnej Kobiety-Kot zdobywczyni Oscara otrzymała... Złotą Malinę. Mimo to, trzeba przyznać, że jej kostium nie prezentował się aż tak źle.

Halle Berry jako Catwoman Fot. foto: materiały promocyjne

Anne Hathaway w filmie „Mroczny Rycerz Powstaje” (2012)

Najświeższa i ostatnia kinowa Catwoman pojawiła się w ostatniej części trylogii Christophera Nolana o Mrocznym Rycerzu. Podobnie jak w przypadku pozostałych postaci występujących w tej serii, również kostium Anne Hathaway w roli Seliny Kyle/Catwoman miał sprawiać wrażenie jak najbardziej realistycznego.

Anne Hathaway jako Catwoman Fot. foto: kadr z filmu "Mroczny rycerz powstaje"

Który z powyższych kostiumów Kobiety-Kot był najlepszy i najbardziej oddawał charakter Catwoman? Zagłosujcie w naszej sondzie. Macie czas do poniedziałku, 20 sierpnia 2018. Pamiętajcie, że nie głosujecie na bohaterki czy aktorki, tylko na ich stroje!

Catwoman ranking Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Wyniki sondy znajdziecie w osobnym artykule o najlepszych filmowych kostiumach Catwoman.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.