Chadwick Boseman powróci w "Black Panther 2"? Marvel chce go wskrzesić jak Carrie Fisher

14.10.2020 08:46
Chadwick Boseman|undefined Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Czy Chadwick Boseman pojawi w "Black Panther 2"? Według niepotwierdzonych informacji Marvel chce wykorzystać efekty CGI, które przywrócą T'Challę do życia.

Pod koniec sierpnia 2020 roku światem wstrząsnęła informacja o nagłej śmierci Chadwicka Bosemana. Gwiazdor filmu "Black Panther" w tajemnicy leczył się na raka okrężnicy i niestety przegrał z chorobą. Fani Marvel Studios zastanawiają się, co czeka sequel serii. Pod uwagę brane są efekty specjalne, pozwalające odtworzyć zmarłą osobę.

"Black Panther 2" - Chadwick Boseman pojawi się w filmie?

Współczesna technologia pozwala na prawdziwe cuda. "Gwiezdne Wojny" udowodniły, że za pomocą CGI można wskrzesić zmarłego aktora. W IX epizodzie "Star Wars" powróciła Carrie Fisher - aktorka, która wcielała się w księżniczkę Leię.

Przeczytaj także

Czy podobnie będzie w przypadku "Black Panther 2"? Według doniesień portalu We Got This Covered, szefowie Disneya biorą taką możliwość pod uwagę. W ten sposób chcą złożyć hołd Bosemanowi i dać możliwość fanom pożegnania się z gwiazdorem. Jeśli twórcy nadchodzącego sequela znaleźliby odpowiedniego dublera, na którego komputerowo nałożonoby twarz zmarłego gwiazdora, plan mógłby się udać. Należy pamiętać, że Black Panther nosi kostium zakrywający całe jego ciało, więc jeśli twórcy ograniczyliby sceny bez maski do minimum, bohater mógłby nadal występować w głównej roli.

Przeczytaj także

Na razie są to jednak niepotwierdzone plotki. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się za parę lat. Twórcy mają trochę więcej czasu do namysłu, bo z powodu pandemii koronawirusa wydawnicze plany Marvela zaliczyły poważny przestój. Na "Black Panthera 2" poczekamy więc dłużej, niż początkowo zapowiadano.

Przeczytaj także

Filmy ze zmarłymi aktorami

Jeśli informacje się potwierdzą, "Black Panther 2" i "Slywalker. Odrodzenie" nie będą jedynymi produkcjami, w których wykorzystano technikę CGI pozwalającą na wskrzeszenie nieżyjącego aktora. Podobny zabieg widzieliśmy między innymi w filmie "Szybcy i wściekli 8", w którym przywrócono do życia Paula Walkera. Poza tym w planach wielu wytwórni są nowe filmy z wielkimi gwiazdami Hollywood, które odeszły wiele lat temu. Obecnie powstaje na przykład tytuł z Jamesem Deanem.

Przeczytaj także

Chociaż technologia nadal wzbudza mieszane uczucia, wygląda na to, że z biegiem lat będzie coraz częściej wykorzystywana przez twórców filmowych.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: David Bowie powróci do życia dzięki twórcom "Labiryntu 2"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.