Charlie Heaton zagra Człowieka słonia w miniserialu BBC

Natalia Hluzow
22.08.2018 15:35
Charlie Heaton Człowiek słoń|undefined Fot. David Buchan/REX/Shutterstock/EAST NEWS; domena publiczna

Gwiazdę „Stranger Things” czeka wyjątkowe aktorskie wyzwanie. Charlie Heaton wcieli się w Josepha Merricka, którego historię opowiedział m.in. David Lynch w swoim słynnym filmie „Człowiek słoń”.

Charlie Heaton, znany przede wszystkim z roli Jonathana Byersa w „Stranger Things”, już niebawem podejmie się trudnego aktorskiego zadania. Młody aktor wystąpi w dwuczęściowym dramacie BBC „Człowiek słoń”, gdzie zagra tytułową rolę.

Charlie Heaton jako Człowiek słoń w miniserialu BBC

BBC informację o realizacji nowej wersji „Człowieka słonia” z Charliem Heatonem w roli głównej ogłosiło w środę, 22 sierpnia 2018. Wcześniej po historię Josepha Merricka sięgało wielu twórców filmowych i teatralnych. Bez wątpienia najsłynniejszym z nich jest David Lynch, który w 1980 roku w roli Człowieka słonia obsadził Johna Hurta. W jego uznanym i nagradzanym filmie wystąpił także Anthony Hopkins jako londyński lekarz, dr Frederick Treves.

Charlie Heaton niezwykle cieszy się z nowego aktorskiego wyzwania. Jak powiedział:

Jestem niesamowicie podekscytowany i zaszczycony faktem, że otrzymałem możliwość sportretowania Josepha Merricka w adaptacji „Człowieka słonia” realizowanej przez BBC. To naprawdę szczególna rola i wyzwanie dla każdego aktora. Historia Josepha jest niesamowita i nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej podróży i powołania go do życia na ekranie.

Joseph Merrick (Człowiek słoń) – kim był?

Joseph Merrick, w związku ze swoją chorobą nazywany Człowiekiem słoniem, urodził się w 1862 roku w Leicester w Wielkiej Brytanii jako jedno z trójki dzieci Mary Jane i Josepha Rockleya Merricków. Pierwsze deformacje na jego ciele zaczęły się już pojawiać w wieku 3 lat. Po śmierci matki nowa żona ojca wyrzuciła go z domu, w związku z czym był zmuszony sam utrzymywać się, pracując na ulicy. W końcu trafił do cyrku, gdzie był atrakcją jako potwór i dziwadło. Podczas jednego z pokazów zauważył go dr Frederick Treves, który zaproponował mu pobyt w szpitalu i udział w badaniach medycznych.

Jak zapowiadają przedstawiciele BBC, produkcja stacji rzuci nowe światło na historię Merricka, która do dziś pozostaje bardzo tajemnicza. Telewizyjna opowieść ma prześledzić całe życie Człowieka słonia od robotniczej młodości, przez cyrkowe występy, aż po znajomość z dr Frederickiem Trevesem i pobyt w szpitalu aż do śmierci w 1980 roku.

Joseph Merrick Fot. foto: domena publiczna

„Człowiek słoń” na BBC – kiedy premiera?

Scenarzystą nowego „Człowieka słonia” jest Neil McKay, autor licznych scenariuszy brytyjskich produkcji telewizyjnych. Reżyserią zajmie się Richard Laxton (serial „Mgła”).

Na miniserial będą składały się dwa 90-minutowe odcinki, które zadebiutują na BBC One w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.