„Charlie Says”: Matt Smith jako Charles Manson na zdjęciach i w klipach z filmu

Natalia Hluzow
11.09.2018 17:31
Charlie Says|undefined Fot. materiały prasowe Epic Level Entertainment

W jednym z wielu nadchodzących projektów filmowych, w których pojawi się postać Charlesa Mansona, zagra go znany z „The Crown” Matt Smith. W sieci zaprezentowano pierwsze zdjęcia i materiały wideo promujące produkcję.

Film reżyserki „American Psycho” to jedno z wielu nadchodzących dzieł związanych z brutalnymi mordami dokonanym w 1969 roku przez członków sekty Mansona. W filmie „Charlie Says” Mary Harron postanowiła skupić się na trzech młodych kobietach skazanych na śmierć (zmienioną później na dożywocie) za morderstwa dokonane w imię swojego przywódcy.

Produkcja związana z Charlesem Mansonem nie mogłaby się oczywiście obyć bez samego Mansona. Tym razem w przywódcę Rodziny wcielił się Matt Smith, znany m.in. z seriali „The Crown” i „Dr Who”. Dzięki festiwalowej premierze filmu, która miała miejsce we wrześniu 2018, mamy okazję przyjrzeć się zarówno jemu, jak i bohaterkom „Charlie Says” na pierwszych zdjęciach i w materiałach wideo.

„Charlie Says” - o czym jest?

Zbrodnia z 9 sierpnia 1969 została dokonana przez cztery osoby. Trzy z nich - Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian - były dziewczętami, które nie ukończyły nawet 20. roku życia. Dzień później Leno i Rosemary LaBianca zostali zamordowani przez sześcioro wyznawców Mansona. Wśrod nich była 19-letnia Leslie Van Houten. 

Harron postanowiła przyjrzeć się ich psychice i poznać mechanizmy, które skłoniły tak młode dziewczyny do popełnienia tak okrutnych mordów.

Charlie Says Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

 Zdjęcia i klipy z filmu „Charlie Says”

Pierwsze zdjęcia z filmu „Charlie Says” ukazują bardzo niepokojący i zbliżony do pierwowzoru wizerunek Charlesa Mansona w wykonaniu Matta Smitha:

Charlie Says Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

Poza Smithem na zdjęciach i w klipach pojawiają się także znana z „Gry o tron”  Hannah Murray jako Leslie Van Houten (morderczyni Leno i Rosemary LaBianca), Sosie Bacon („13 powodów”) jako Patricia Krenwinkel, Marianne Rendón jako Susan Atkins i India Ennega jako Linda Kasabian oraz Merritt Wever jako Karlene Faith.

Charlie Says Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

„Charlie Says” – kiedy premiera?

Historia w „Charlie Says” została opowiedziana z punktu widzenia Karlene Faith, która zaraz po studiach została wysłana do więzienia, by uczyć osadzone członkinie sekty Mansona. Tytuł filmu odnosi się do odpowiedzi, jaką zazwyczaj słyszała, gdy pytała o niegasnącą lojalność wobec przywódcy Rodziny.

Scenariusz „Charlie Says” napisała Guinevere Turner na podstawie książki Karlene Faith pt. „The Long Prison Journey of Leslie Van Houten: Life Beyond the Cult” oraz głośnej powieści Eda Sandersa – „The Family”. Film ma trafić na ekrany w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Charles Manson i jego wyznawczynie pojawią się też w „Once Upon a Time in Hollywood” Quentina Tarantino, gdzie zostanie poruszony temat zabójstwa Sharon Tate i jej przyjaciół. W przywódcę Rodziny wcieli się Damon Herriman, który tę samą postać zagra też w serialu „Mindhunter” Davida Finchera. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.