Chcecie zobaczyć dobry film o Pinokio? To obejrzyjcie wersję Guillermo del Toro

17.10.2022 15:27
Chcecie zobaczyć dobry film o Pinokio? To obejrzyjcie wersję Guillermo del Toro Fot. materiały prasowe/Jason Schmidt/NETFLIX

Dla tych, którzy byli rozczarowani "aktorską" wersją "Pinokio" od Roberta Zemeckisa i Disney+ - na ratunek spieszy wam Guillermo del Toro.

Pinokio od Guillermo del Toro to świetna bajka? Pierwsze recenzje

We wrześniu na Disney+ pojawiła się nowa wersja "Pinokia" z Tomem Hanksem w roli Dżeppetto. Niestety, produkcja rozczarowała zarówno widzów, jak i krytyków - film ma kolejno 30 i 26% na Rotten Tomatoes, więc raczej nie udało mu się zdobyć serc rodzin na całym świecie.

Polecamy

Teraz swoją szansę dostanie Guillermo del Toro, który wraz z utalentowaną ekipą animatorów przez ostatnie kilka lat pracował nad poklatkową animacją na podstawie "Pinokia". Jego film zadebiutował niedawno na London Film Festival, a do sieci trafiły pierwsze recenzje dziennikarzy, którzy mieli okazję zobaczyć produkcję podczas wspomnianej imprezy. 

Wygląda na to, że film del Toro będzie miał znacznie cieplejsze przyjęcie - obecnie "Pinokio" ma 100% świeżości na Rotten Tomatoes, a recenzenci na razie są zachwyceni jakością nowej produkcji reżysera. I chociaż ocen jest na razie tylko 6, to te zachwycają się filmem. Jak czytamy w recenzji HeyUGuys:

Świetnie przygotowana i cudownie opowiedziana klasyczna opowieść w wersji del Toro to piękna rzecz. Film jest zarówno czarujący, jak i niepokojący, ale przede wszystkim genialnie złożony w jedno.

The Wrap nazwało film "pełnym duszy, poklatkowym arcydziełem", a Variety napisało:

"Pinokio" to nieco samochwalcze dzieło, które jednak nigdy się nie nudzi. Na szczęście to też ten rzadki rodzaj rozrywki dla dzieci, który nie boi się ich zaskoczyć i zmusić do myślenia...

Polecamy

Pinokio od Guillermo del Toro - obsada i data premiery

W roli tytułowej pojawi się debiutujący Gregory Mann, którego wspomoże David Bradley w roli Dżepetto oraz Ewan McGregor w roli gadającego Świerszcza i narratora. W pozostałych rolach pojawią się m.in. Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Christoph Waltz, Ron Perlman, Tilda Swinton, John Turturro, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman.

Premiera "Pinokio" od Guillermo del Toro została zaplanowana na grudzień 2022 roku. Film pojawi się nie tylko na Netflix, ale również w wybranych placówkach kinowych.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.