Chcesz uśmiechać się jak Pennywise? Oto instrukcja Billa Skarsgårda

11.09.2019 15:23
Foto: kadr z wideo Fot. kadr z wideo "Bill Skarsgård Teaches Colbert The 'Pennywise Smile'"

Bill Skarsgård zasłynął dzięki roli klauna Pennywise w horrorze "To". W ostatnim wywiadzie aktor pokazał, jak wykonać jego ikoniczny, przerażający uśmiech.

"To" jest nie tylko jedną z najlepszych adaptacji prozy Stephena Kinga, ale również najlepiej zarabiającym filmem grozy w historii. Część druga, której akcja rozgrywa się 27 latach po wydarzeniach z poprzedniej, emitowana jest właśnie w kinach. Największą gwiazdą serii jest rzecz jasna przerażający klaun Pennywise, w którego wcielił się Bill Skarsgård. Szwedzki aktor udzielił ostatnio wywiadu, w którym podzielił się historią, jaka stoi za diabolicznym uśmiechem Pennywise'a. Pokazał również, jak z łatwością i wy możecie uraczyć ludzi podobnym uśmieszkiem. 

Chcesz uśmiechać się jak Pennywise? Oto instrukcja Billa Skarsgårda

Bill Skarsgård odwiedził Stephena Colberta w programie "The Late Show", gdzie opowiedział o roli morderczego klauna. Jak się okazuje, prekursorem ikonicznego uśmiechu jest starszy brat Billa, Gustaf (znany również jako Floki z "Wikingów"). Co więcej, 80% rodziny Skarsgårdów może się pochwalić takim uśmiechem. Bill przyznał również, że wykreowanie postaci Pennywise'a, nie kopiując jednocześnie występu Tima Curry'ego, było nie lada wyzwaniem. Zdradził , że w poszukiwaniu inspiracji oglądał wiele... dokumentów przyrodniczych.

Zrozumiałem, że [Pennywise - przyp. red] jest trochę hieną, trochę niedźwiedziem grizzly. Głównie ze względu na usta. Widziałeś kiedyś ryczącego niedźwiedzia grizzly z całym tym ślinotokiem?

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "To"

Zobacz też: "To: Rozdział 2" - twórcy horroru o "manipulacjach i perwersjach" Pennywise'a

Prowadzący zapytał wówczas, czy Bill udzieliłby mu jakichś wskazówek, by mógł odtworzyć przerażający uśmiech Pennywise'a. Skarsgård z chęcią podzielił się ze światem instrukcją. Jeśli również chcecie uśmiechać się jak słynny klaun, odtwórzcie poniższe wideo od 5:30.

Zobacz też: "To: Rozdział 2" - pierwsze recenzje horroru. Czy film przeraża jak pierwsza część?

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy Bill Skarsgård powróci jeszcze do roli Pennywise'a. Sam aktor wyraził chęć powrotu, wszystko zależy jednak od tego, czy powstanie kolejna część z serii. Twórca "To: Rozdział drugi" twierdzi, że istnieje na to realna szansa. Zaś sam Bill pojawi się wkrótce w thrillerze "Villains".

Zobacz też: Jak Bill Skarsgård prezentowałby się w roli Jokera w nowym "Batmanie"?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.