Chewbacca pokazał 40-letni scenariusz „Gwiezdnych wojen: Części IV”

Robert Skowronski
19.02.2016 16:32
|center Fot. Lucasfilm Ltd. / Courtesy Everett Collection / East News

Minęły cztery dekady od kiedy Peter Mayhew otrzymał scenariusz autorstwa George'a Lucasa do „Gwiezdnych wojen: Części IV - Nowej nadziei”. Oryginalny skrypt... prawdziwa relikwia. Jak wygląda?

Aktor wcielający się w postać Wookiego sukcesywnie udostępnia kolejne zdjęcia tego Świętego Grala dla fanów gwiezdnej sagi. Całość została zatytułowana „The Adventures of Luke Starkiller as taken from the Journal of the Whills”. Peter Mayhew rozpoczął serię tweetów, w których znajdują się fotografie zagiętych i pożółkłych już stron oryginalnego scenariusza:

Poczynając od dziś będę każdego dnia publikował po kilka stron z mojego oryginalnego skryptu „Gwiezdnych wojen”. Wszystko doprowadzi do wielkiego ogłoszenia.

Otrzymaliśmy już drugą porcję zdjęć:

Co takiego zostanie nam obwieszczone przez Petera Mayhewa? Możemy jedynie domniemywać, że będzie to miało związek z filmem „Gwiezdne wojny: Epizod VIII”, którego plan zdjęciowy już ruszył.

Zniecierpliwieni, którzy nie mogą się doczekać kolejnych tweetów ze strony aktora wcielającego się we włochatego przyjaciela Hana Solo mogą zaznajomić się z treścią scenariusza już teraz poprzez odwiedzenie starwarz.com. Jednak dostępny jest tam wyłącznie przepisany tekst. Nie dostajemy wglądu w archiwalny materiał w takiej postaci, w jakiej podaje go Mayhew.

Czego możemy dowiedzieć się z tej wersji scenariusza oprócz tego, że Luke Skywalker był wówczas Lukiem Starkillerem? Interesujący wydaje się opis R2-D2, który zostaje przedstawiony jako „trójnogi robot z haczykowatymi ramionami”. Jak z kolei na papierze wyglądał Skywalker?

Jego kręcone włosy i luźna tunika uzupełniają obraz sympatycznego chłopca z szerokim uśmiechem na twarzy.

Jak widać na powyższych przykładach pierwotny scenariusz znacząco różnił się od jego finalnej wersji. Zagłębiając się głębiej w tekst można wyłapać kolejną serię różnic.

Jesteście oddanymi fanami oryginalnej trylogii i „Nowej nadziei”? Zobaczcie przesłuchanie Harrisona Forda do roli Hana Solo oraz jak czwarty epizod „Gwiezdnych wojen” był zapowiadany w PRL-u przez Polską Kronikę Filmową.

Będziecie śledzić kolejne tweety publikowane przez Petera Mayhewa?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.