Chińskie plakaty „Ligi Sprawiedliwości” potwierdzają powrót Supermana

Natalia Hluzow
25.10.2017 12:19
Chińskie plakaty „Ligi Sprawiedliwości” potwierdzają powrót Supermana Fot. kadr z wideo

Każdy rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego chińskiej publiczności zaprezentowano zupełnie inne od znanych nam plakatów „Ligi Sprawiedliwości”. Są naprawdę imponujące, ale czy nie zdradzają zbyt wiele?

O tym, że Superman stanie ramię w ramię z innymi superherosami w „Lidze Sprawiedliwości” wiedzieliśmy od momentu jego śmierci w filmie „Batman v Superman”. Niemniej, Warner Bros. próbował utrzymywać fanów w niepewności, co do jego powrotu. Clark Kent pojawia się wprawdzie w kilku ujęciach zwiastuna „Ligi Sprawiedliwości”, jednak tylko jako postać ze snu Lois Lane. Ukazywania jego wizerunku jako członka Ligi unikano także na plakatach i w innych teaserach filmu.

Tak przynajmniej przedstawia się to w Stanach Zjednoczonych i Europie. Tymczasem w Chinach zaprezentowano oficjalne materiały promujące „Ligę Sprawiedliwości” przygotowane specjalnie na chiński rynek i wśród plakatów przedstawiających Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Flasha i Cyborga, pojawia się solowy plakat… Supermana!

Brak Supermana w oficjalnych materiałach promujących film był nie tylko słabą sztuczką Warner Bros. mającą na celu zmylić fanów. Stanowił również odzwierciedlenie tego, że Batman i Wonder Woman zdecydowali się na stworzenie Ligi Sprawiedliwości właśnie z uwagi na ten brak, by móc poradzić sobie z całym złem tego świata bez przybysza z planety Krypton.

Chińskie plakaty, jak widać, ignorują ten wątek, prezentując Supermana jako szeregowego członka grupy superbohaterów. I choć można dyskutować o tym, czy to dobrze czy źle, dyskusji nie podlega na pewno to, że same plakaty są naprawdę świetne. Minimalistyczne, kolorowe, utrzymane w komiksowej stylistyce, idealnie oddają superbohaterskiego ducha. Każda z postaci została przedstawiona w ikoniczny dla siebie sposób, prezentując swoje supermoce lub atrybuty, zaś plakat ukazujący Batmana jest ukłonem w stronę oryginalnej okładki „Powrotu Mrocznego Rycerza” Franka Millera. Superman natomiast pręży się dumnie wypinając pierś z wielką literą S na środku. Wszystkie plakaty możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Polska premiera „Ligi sprawiedliwości” odbędzie się 17 listopada 2017 roku. Na ekranie zobaczymy Bena Afflecka jako Batmana, Gal Gadot w roli Wonder Woman, Ezrę Millera wcielającego się we Flasha, Ray’a Fishera w postaci Cyborga, Jasona Mamoę jako Aquamana oraz… Henry’ego Cavilla w roli Supermana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.