Chloe Grace Moretz w remake'u „Suspirii”

Robert Skowronski
04.10.2016 08:35
Chloe Grace Moretz w remake'u „Suspirii” Fot. kadr z filmu

Do powiększającej się obsady remake'u horroru rozgrywającego się w szkole baletowej dołączyła kolejna osoba. Chloe Grace Moretz wystąpi w nowej wersji „Suspirii”.

Produkcja dla Amazon Studios ma wystartować jeszcze w październiku 2016 roku. Wcześniej ogłoszono już kilka interesujących nazwisk, które zagoszczą na ekranie, a są nimi Dakota Johnson i Tilda Swinton. Całość zostanie podpisana przez Lukę Guadagnino, włoskiego reżysera, który ma na koncie m.in. „Nienasyconych” z 2015 roku, gdzie także wystąpiła Johnson oraz Swinton, a także Ralph Fiennes.

Zaangażowanie Moretz w projekt może być dla niektórych zaskoczeniem. I to nie dlatego, że pojawi się ona w dziele innym niż film młodzieżowy, ale dlatego, że aktorka starała się w ostatnim czasie oczyścić swój harmonogram z kolejnych przedsięwzięć. W jednym z wywiadów wyznała, że ma obecnie zamiar skupić się na sobie i porzuciła nawet plan wystąpienia w aktorskiej wersji „Małej syrenki”:

Wyciągnęłam wtyczkę ze wszystkich filmów, w które byłam zaangażowana. Chcę ponownie ocenić kim jestem i odnaleźć siebie poza moimi rolami. Zdałam sobie sprawę, że mogę trochę zwolnić.

Jeszcze nie wyjawiono kogo zagra Chloe Grace Moretz. Można jednak zgadywać, że będzie to postać Suzy Banyon, w którą w pierwowzorze wcieliła się Jessica Harper.

Oryginał to przykład giallo, czyli nurtu we włoskim kinie grozy. Został on zrealizowany w 1977 roku i opowiadał historię amerykańskiej studentki, która podejmuje naukę w prestiżowej szkole baletowej. Z czasem dziewczyna odkrywa, że uczelnia jest w rzeczywistości siedzibą czarownic. Remake będzie się rozgrywać w Berlinie. Johnson wcieli się w główną bohaterkę, zaś Swinton będzie dyrektorką przybytku. O swoim projekcie opowiedział Luca Guadagnino:

Film Dario Argento był ważnym punktem w moim okresie dojrzewania. Widziałem go mając 14 lat. Sądzę, że zmienił mnie na zawsze. Miałem na jego punkcie obsesję przez całe moje dorosłe życie. W mojej wersji, która będzie rozgrywać się w Berlinie w 1977, mam zamiar skupić się na kwestii macierzyństwa i jej sile. Będę starał się opowiedzieć o odnajdywaniu swojego wewnętrznego głosu.

Muzykę do filmu ma stworzyć stały współpracownik reżysera, John Adams. Premierę zapowiedziano na 2017 rok.

Co sądzicie o obsadzie remake'u „Suspirii”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.