Chris Hemsworth zagra Hulka Hogana w biograficznym filmie Netflixa o wrestlerze

Sergiusz Kurczuk
21.02.2019 10:20
Chris Hemsworth|undefined Fot. FACE_33907552_Celebs_Instagram_Twitter

Netflix przygotowuje biografię jednego z najsłynniejszych wrestlerów świata. Mowa o Hulku Hoganie. Wcieli się w niego Chris Hemsworth słynący z roli Thora.

Niedługo Chris Hemsworth ponownie stanie na ringu. Tym razem, zamiast walczyć z Hulkiem sam się nim stanie. Przynajmniej w pewnym sensie. Australijski gwiazdor, który zasłynął rolą Thora w produkcjach Marvel Studios, wcieli się w Hulka Hogana w biografii zapaśnika przygotowywanej przez Netflix. O czym opowie nadchodzący film?

Przeczytaj także

Hulk Hogan - kim jest bohater filmu Netflixa?

Jak donosi The Hollywood Reporter, fani wrestlingu niedługo będą mogli zobaczyć film poświęcony Hulkowi Hoganowi. W rzeczywistości 65-letni sportowiec i aktor nazywa się Terry Gene Bollea. Jego kariera na ringu rozpoczęła się pod koniec lat 70., kiedy został dostrzeżony na widowni jednego z pojedynków wrestlerskich. Na początku zapaśniczej przygody miał kilka pseudonimów, jednak na stałe przylgnął do niego ten, z którego jest znany do dziś. Inspiracją był oczywiście Hulk, a konkretnie serialowa wersja superbohatera Marvela. Budową ciała przypominał bowiem Lou Ferrigno, który wcielał się w zielonego giganta. Największa sława Hulka Hogana przypadła na lata 80 XX wieku. Powstał nawet ruch fanowski nazwany Hulkamanią.

To właśnie dzięki niemu wrestling i federacja WWF zyskały światową sławę. Hogan zagrał w kilku filmach i doczekał się nawet własnego serialu animowanego.

W ciągu swojej kariery zdobył 12 razy tytuł mistrza świata WWF oraz 6 pasów mistrzostwa świata WCW w wadze ciężkiej. W 2012 roku przeszedł na emeryturę. Trzy lata później na jego legenda okryła się złą sławą po wycieku seks taśmy, w której Hogan zdradził żonę i rzucał rasistowskie komentarze. Celebryta postanowił wytoczyć proces portalowi Gawker, który opublikował nagranie. Zapaśnik wygrał sądowy pojedynek.

Chociaż jakiś czas temu pisaliśmy o powstającej adaptacji książki „Conspiracy: Peter Thiel, Hulk Hogan, Gawker, and the Anatomy of Intrigue”, opowiadającej o głośnym procesie sądowym, produkcja Netflixa skupi się na wczesnych latach  kariery wrestlera. Według źródła widzowie mają poznać genezę Hulka Hogana oraz fenomen Hulkamanii. Za reżyserię odpowie Todd Phillips znany z serii "Kac Vegas" oraz powstającego filmu "Joker". Scenarzysta produkcji został Scott Silver odpowiedzialny za historię, którą zobaczymy w solowym filmie o wrogu Batmana.

Chris Hemsworth jako Hulk Hogan

Chris Hemsworth zrobił międzynarodową karierę dzięki roli boga piorunów ze świata Marvela. Od prawie dekady zachwyca widzów kreacją Thora. Aktor jest niezwykle sprawny fizycznie i może pochwalić się nadzwyczaj rozbudowaną muskulaturą, więc nadaje się idealnie do odtworzenia Hulka Hogana. Oczywiście fani Marvela dostrzegą w tym angażu pewną ironię. W końcu komiksowe odpowiedniki Thora i Hulka niejednokrotnie ścierały się ze sobą w walce. Zresztą postać boga piorunów pojawiła się gościnnie w filmie "The Incredible Hulk Returns" z 1988 roku. Najnowszy i chyba najpopularniejszy pojedynek Hulka i Thora miał miejsce w filmie "Thor: Ragnarok".

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja biografii Hulka Hogana. Trudno też przewidzieć datę premiery nowego filmu Netfliksa.

>>Zobacz też: Billy Corgan gra dla wrestlerów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.