Christian Bale podziękował za Złoty Glob... Szatanowi

Sergiusz Kurczuk
07.01.2019 08:47
Christian Bale|undefined Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Christian Bale zdobył Złoty Glob za rolę Dicka Chenneya w filmie Vice. Aktor, otrzymując statuetkę, postanowił podziękować swojej żonie i samemu Szatanowi.

6 stycznia 2019 roku odbyła się 76. gala wręczenia Złotych Globów. Jednym z faworytów był film biograficzny "Vice" opowiadający o wiceprezydencie Stanów Zjednoczonych Dicku Cheneyu. Produkcja została nominowana w aż 6 kategoriach. Koniec końców, Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznało filmowi tylko jeden Złoty Glob. Dostał go odtwórca głównej roli Christian Bale w kategorii Aktor w komedii lub musicalu. Gwiazdor odbierając nagrodę, postanowił podziękować siłom piekielnym.

Złote Globy 2019 - Christian Bale podziękował Szatanowi

Tradycją podczas wręczania jakichkolwiek nagród jest przemowa laureata. Jedni mówcy strasznie się stresują i nie są wstanie wydukać ani słowa, inni przygotowują się do wystąpienia tygodniami, a jeszcze inni czują się w roli mówcy, jak ryba w wodzie swobodnie improwizując. Christian Bale najwyraźniej zalicza się do tej ostatniej kategorii. Jak donosi Deadline, gwiazdor podczas otrzymania Złotego Globu, zdecydował się na nietypowe podziękowania.

Dziękuję ci, Szatanie za danie mi inspiracji do grania tej roli.

Oczywiście oprócz podziękowań dla Pana Piekieł nie zabrakło bardziej tradycyjnych wyrazów wdzięczności. Bale wspomniał również reżysera Adama McKaya, który wybrał go do roli Dicka Cheneya oraz swoją żonę. Zażartował również, że szykuje się do roli kolejnego polityka - Mitcha McConnella, który jest liderem większości Senatu Amerykańskiego.

Christian Bale Fot. foto: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Oczywiście miłośnicy teorii spiskowych będą teraz węszyć powiązania Bale'a z Illuminati lub inną grupą rzekomo rządzącą światem. My stawiamy jednak na poczucie humoru aktora. Tegoroczny laureat Złotego Globu po raz kolejny musiał dać z siebie wszystko. Aby wcielić się w byłego wiceprezydenta USA, przeszedł ogromną metamorfozę, między innymi bardzo dużo przytył. W walce o Złoty Glob pokonał Johna C. Reilly'ego ("Stan & Ollie"), Lin-Manuel Mirandę ("Mary Poppins powraca"), Roberta Redforda ("Gentleman z rewolwerem") i Viggo Mortensena ("Green Book"). To nie pierwszy Złoty Glob w dorobku aktora. Bale otrzymał już nagrodę w 2011 roku za rolę w filmie "Fighter".

"Vice" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Adama McKaya ("Big Short") ukaże kulisy amerykańskiej polityki w dobie urzędowania George'a W. Busha. Zobaczymy konsekwencję Cheneya w dążeniu do władzy oraz jego potęgę, która miała wpływ na cały kraj. "Vice" trafi do polskich kin już 11 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.